Nakladatelství Vodnář Nabídka Novinky Připravujeme Odkazy Software

Novinky nakladatelství Vodnář

Prohlédněte si novinky našeho nakladatelství. Níže zmíněné knihy si můžete objednat na adrese nakladatelství. Objednávku zašlete na e-mail: zc.ynlov@randovlkan. Knihy vám budou zaslány poštou na dobírku. K ceně knih bude připočteno paušální poštovné a balné 60 Kč. Při odběru knih nad 500 Kč Vám nebude poštovné a balné účtováno. Jinou formu úhrady je zapotřebí individuálně vykomunikovat.

Vladimír Kvasnička

Novinky:

Ilustrace

Veronika Šulcová: Vúdú: magie a náboženství

Vúdú: magie a náboženství poutavě shrnuje informace o tomto synkretickém afro-karibském náboženství a je vhodnou četbou nejenom pro zájemce o teoretickou část této problematiky, ale i pro osoby se zájmem o praktickou stránku věci, kteří zde naleznou údaje o filosofických a kosmologických základech vúdú, i množství užitečných rad a návodů.

Tato kniha v sobě spojuje populárně-naučný text s hloubkou antropologicko-religionistické studie. Obsah knihy je ojedinělý nejen svým rozsahem a zveřejněním mnoha informací, které doposud nebyly v českém prostředí publikovány, ale i uvedenými možnostmi praktikování vúdú v našich podmínkách.

Autorka čtivě zpracovává údaje o vúdú od jeho afrických kořenů, přes historii a vývoj na Haiti, až k popisu tamních božstev. V knize dále naleznete kontroverzní témata jako je obětování či posedlost. Dále popis významu snů, rituálních pomůcek a nástrojů, zahrnující i slavné vúdú panenky, temné stránky vúdú včetně fenoménu zombie a lidských obětin a množství původních i novodobých receptů zahrnující prášky, oleje a množství rostlin a dalších korespondencí.

496 stran, A5, tuhá vazba s přebalem, cena 430 Kč, ISBN ISBN 978–80–7439–071–5

 
Ilustrace

Josef Veselý: Daňová přiznání vybraných obyvatel planety Marsu

Tato kniha pojednává o magikově cestě za poznáním. Není však zaměřena jednoznačně okultně, nýbrž přesahuje do oblasti filosofie, teologie, psychologie a dokonce i ekonomie. Kniha upozorňuje na ta nejčastější úskalí, která člověku na této cestě hrozí, a zároveň formou konfrontace různých stanovisek navrhuje určitá řešení některých dilemat.

152 stran, A5, váz., laminovaný potah, cena 216 Kč, ISBN 978-80-7439-049-4

 
Ilustrace

Gabriela Čanigová: Životní plány duše

Životní plán je náš Osud. Osud, který naplňujeme každým okamžikem našeho života. Jsou to naše zkoušky, situace, všechno, čím musíme projít, abychom dospěli k uvědomění, k poznání, které nás posune dál. Dál ke šťastnému životu plnému lásky, hojnosti, radosti a naplnění. Tato kniha bude průvodcem na vaší cestě poznání a uvědomění, vašeho duchovního růstu. Poznáte s ní všechny souvislosti vašeho životního plánu.

160 stran, A6, tuhá laminovaná vazba, cena 200 Kč, ISBN 978-80-7439-053-1

 
Ilustrace

Jarmila Gričová: Astro - kalendář 2013

Dostává se vám do rukou již třináctý kalendář, který je od roku 2001 vaším každodenním astrologickým průvodcem a který si získal mnoho příznivců. Opět se setkáváte s obálkou, na které je obraz známého malíře pana Zdeňka Hajného. Zatímco text se snaží přiblížit logiku a zákonitosti vesmíru, vyjadřuje obraz jeho krásu a vnitřní náboj. Kniha, kterou držíte v ruce, vám má sloužit jako průvodce rokem 2013. Byly bychom moc rádi, kdyby kalendář byl vaším každodenním průvodcem po dnech svátečních i všedních. K tomu vám má kromě vlastního zdravého rozumu a intuice přispět i tento kalendář.

176 stran, A6, šitá brožovaná vazba, cena 140 Kč, ISBN 978-80-7439-051-7

 
Ilustrace

Johann M. Einzinger: Démonologie

Autor zachytil přístup osvícenské společnosti druhé poloviny 18. století k problematice ďábla. Základem, na němž stavěl, mu byla dogmatika katolické církve, ale tento barokní přístup osvícensky doplnil výroky slavných filosofů, od Platóna přes Maimonida až po Leibnize, aby tak dospěl k rozlišení pravé posedlosti od nepravé a k výkladům o skutečné míře ďáblově moci. Takto získané poznatky srovnává s praxí „lidového exorcisty“ Johanna Josepha Gassnera, kterou zpochybňuje. České vydání knihy je doplněno studií Lukáše Loužeckého O úvaze hermetiků, dobré proti ďáblu, která Einzingerův názor srovnává s názory významných českých hermetiků.

84 stran, A5, šitá brožovaná vazba, cena 280 Kč, ISBN 978-80-7439-034-0

 
Ilustrace

Ida Rystonová: Byliny na ženské choroby a kosmetiku

Knížka, kterou máte v ruce, je osmou z ucelené řady monotematických knih o domácím léčení bylinkami – tentokrát jde o bylinky na ženské choroby. Dále kniha pojednává o kosmetických přípravcích. V knize jsou uvedeny především bylinky naše, české, takové, co rostou všude kolem nás. Autorka se už několik desetiletí zabývá studiem a propagací léčivých bylin. V této knížce nabízí na většinu potíží více různých možností léčby, aby si každý mohl vybrat tu pro sebe nejvhodnější. Používá staré osvědčené receptury i nejnovější poznatky. Všechny jsou dobré a vyzkoušené. Kniha je provázena klasickými výstižnými černobílými pérovkami všech hlavních bylin, o kterých je v knize pojednáváno.

228 stran, šitá brožovaná vazba, cena 150 Kč, ISBN 978-80-7439-032-6

 
Ilustrace

Josef Veselý: Zoolatrie a zoofilie

Autor v této knize sleduje historii zoolatrie (uctívání zvířat) od šamanismu přes starověká polyteistická náboženství až po její občasné záblesky v monoteistických náboženstvích a pozdější doznívání v tradici středověkého lidového čarodějnictví. Dotýká se zde nejen mytologických a nábožensko-kultovních aspektů zoolatrie, ale i jejího psychologicko-magického rozměru, který je patrný zvláště v učení o magii atavismů, jež v polovině 20. století formuloval anglický hermetik A. O. Spare. Pozornost věnuje také zoofilním praktikám, které se se zoolatrií někdy pojily, a vysvětluje jejich dnes už trochu obtížně srozumitelný spirituální smysl. Kniha je v první řadě určena zájemcům o magii, avšak coby stručný průvodce dějinami zoolatrie může posloužit i religionistům.

120 stran, A5, šitá brožovaná vazba, cena 150 Kč, ISBN 978-80-7439-031-9

 
Ilustrace

Jozef Karika, Jaroslav A. Polák: Kurz praktické magie

Kurz praktické magie je určen v prvé řadě začátečníkům, kteří se chtějí naučit základním dovednostem magie a naakumulovat energii potřebnou pro pokročilejší magickou práci. Autor pojímá svůj magický kurz z pragmatického hlediska a nepřistupuje k ideové indoktrinaci studenta, jak pohříchu činily a činí jiné knihy tohoto druhu, a neklade na studenta nereálné nároky neslučitelné s běžným životem, jemuž má magie konec konců sloužit především. Ačkoli je kurz primárně určen začátečníkům, bezpochyby zaujme i pokročilejší mágy a poskytne jim cenné podněty pro praxi. Obsahem knihy je též soubor sedmnácti esejů tří autorů rozvíjejích nejrůznější témata postmoderní magie a je určen pokročilejším mágům. Čtenář zde nalezne jak úvahy spíše teoretické a koncepční, tak i konkrétní inspirace pro vlastní praxi a osobní rozvoj.

232 stran, A5, váz., laminovaný potah, cena 300 Kč, ISBN 978-80-7439-029-6

 
Ilustrace

Gabriela Čanigová: Duchovní antidepresivum

Po přečtení této knihy se vám změní pohled na život i na celý svět. Začnete se dívat kolem sebe s čistou pozitivní energií, radostí a láskou. To co již ve vašem životě nemá sílu ani hodnotu odejde a tak dovolíte univerzu, aby nabídlo nové možnosti, nové perspektivy. Rozhodnutí je jen na vás. Pokud se rozhodnete jít touto překvapující a naplňující duchovní cestou, stane se tato kniha, prvotina léčitelky lidských duší Gabriely Čanigové, vaším průvodcem i pomocníkem.

100 stran, B6, tuhá laminovaná vazba, 160,- Kč ISBN 978-80-7439-027-2

 
Ilustrace

Theofanus Abba: Dopisy Paracelsovi

Theofanus Abba byl jedním z nejvýznačnějších českých hermetiků, byl znalcem alchymie, psychurgie, tarotu a praktické magie. Kniha obsahuje syntézu jeho hlubokých znalostí prakticky všech jmenovaných oborů. Představuje tak ucelený přístup ke studiu esoterismu, od základních informací určených začátečníkům až po vysokou praxi, která z díla mluví řečí náznaků. Vlastní text knihy je doplněn vzpomínkami dvou autorových přátel, pana prof. Milana Nakonečného a pana Martina Stejskala, autora původního Tarotu Theofana Abby, který je v knize rovněž otištěn.

508 stran, A5, tuhá vazba s přebalem, 550,- Kč ISBN 978-80-7439-022-7

 
Ilustrace

Zdeňka Jordánová: Kalendárium 2012

Poprvé vychází nástěnný kalendář Zdeňky Jordánové, který je doprovázen barevnými ilustracemi a texty autorky. Tvoří doplněk k jejím knihám. Pro každý měsíc je napsán text, který charakterizuje rytmus našeho života a nabádá, aby se člověk navrátil ke všemu, co je přirozené, laskavé a funkční a aby to dělal ve správnou chvíli.

formát A3, kroužková vazba, 380,- Kč ISBN 978-80-7439-028-9

 
Ilustrace

Jarmila Gričová: Astro-kalendář 2012

Dostává se vám do rukou již dvanáctý kalendář, který je od roku 2001 vaším každodenním astrologickým průvodcem a který si získal mnoho příznivců. Opět se setkáváte s obálkou, na které je obraz známého malíře pana Zdeňka Hajného. Zatímco text se snaží přiblížit logiku a zákonitosti vesmíru, vyjad řuje obraz jeho krásu a vnitřní náboj. Kniha, kterou držíte v ruce, vám má sloužit jako průvodce rokem, kterému vládne Merkur, který v horoskopu symbolizuje jak učení, tak zdravý rozum a důvtip. Byly bychom moc rádi, kdyby kalendář, který letos vychází v nové podobě, byl vaším každodenním průvodcem po dnech svátečních i všedních. K tomu vám má kromě vlastního zdravého rozumu a intuice přispět i tento kalendář.

176 stran, A6, šitá brožovaná vazba, cena 140,- Kč ISBN 978-80-7439-026-5

 
Novinky
 
Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace