Nakladatelství Vodnář Nabídka Novinky Připravujeme Odkazy Software

Nabídka nakladatelství Vodnář

Prohlédněte si kompletní nabídku našeho nakladatelství. Níže zmíněné knihy si můžete objednat na adrese nakladatelství. Objednávku zašlete na e-mail: zc.ynlov@randovlkan. Knihy vám budou zaslány poštou na dobírku. K ceně knih bude připočteno paušální poštovné a balné 60 Kč. Při odběru knih nad 500 Kč Vám nebude poštovné a balné účtováno. Jinou formu úhrady je zapotřebí individuálně vykomunikovat.

Vladimír Kvasnička

Aktuální nabídka knih

Náhled Titul Detaily ISBN
Ilustrace Veronika Šulcová: Vúdú: magie a náboženství

Vúdú: magie a náboženství poutavě shrnuje informace o tomto synkretickém afro-karibském náboženství a je vhodnou četbou nejenom pro zájemce o teoretickou část této problematiky, ale i pro osoby se zájmem o praktickou stránku věci, kteří zde naleznou údaje o filosofických a kosmologických základech vúdú, i množství užitečných rad a návodů.

Tato kniha v sobě spojuje populárně-naučný text s hloubkou antropologicko-religionistické studie. Obsah knihy je ojedinělý nejen svým rozsahem a zveřejněním mnoha informací, které doposud nebyly v českém prostředí publikovány, ale i uvedenými možnostmi praktikování vúdú v našich podmínkách.

Autorka čtivě zpracovává údaje o vúdú od jeho afrických kořenů, přes historii a vývoj na Haiti, až k popisu tamních božstev. V knize dále naleznete kontroverzní témata jako je obětování či posedlost. Dále popis významu snů, rituálních pomůcek a nástrojů, zahrnující i slavné vúdú panenky, temné stránky vúdú včetně fenoménu zombie a lidských obětin a množství původních i novodobých receptů zahrnující prášky, oleje a množství rostlin a dalších korespondencí.

496 stran, A5, tuhá vazba s přebalem, cena 430 Kč

ISBN 978–80–7439–071–5
Ilustrace Josef Veselý: Daňová přiznání vybraných obyvatel planety Marsu

Tato kniha pojednává o magikově cestě za poznáním. Není však zaměřena jednoznačně okultně, nýbrž přesahuje do oblasti filosofie, teologie, psychologie a dokonce i ekonomie. Kniha upozorňuje na ta nejčastější úskalí, která člověku na této cestě hrozí, a zároveň formou konfrontace různých stanovisek navrhuje určitá řešení některých dilemat.

152 stran, A5, váz., laminovaný potah, cena 216 Kč

ISBN 978-80-7439-049-4
Ilustrace Gabriela Čanigová: Životní plány duše

Životní plán je náš Osud. Osud, který naplňujeme každým okamžikem našeho života. Jsou to naše zkoušky, situace, všechno, čím musíme projít, abychom dospěli k uvědomění, k poznání, které nás posune dál. Dál ke šťastnému životu plnému lásky, hojnosti, radosti a naplnění. Tato kniha bude průvodcem na vaší cestě poznání a uvědomění, vašeho duchovního růstu. Poznáte s ní všechny souvislosti vašeho životního plánu.

160 stran, A6, tuhá laminovaná vazba, cena 200 Kč

ISBN 978-80-7439-053-1
Ilustrace Jarmila Gričová: Astro-kalendář 2013

Dostává se vám do rukou již třináctý kalendář, který je od roku 2001 vaším každodenním astrologickým průvodcem a který si získal mnoho příznivců. Opět se setkáváte s obálkou, na které je obraz známého malíře pana Zdeňka Hajného. Zatímco text se snaží přiblížit logiku a zákonitosti vesmíru, vyjadřuje obraz jeho krásu a vnitřní náboj. Kniha, kterou držíte v ruce, vám má sloužit jako průvodce rokem 2013. Byly bychom moc rádi, kdyby kalendář byl vaším každodenním průvodcem po dnech svátečních i všedních. K tomu vám má kromě vlastního zdravého rozumu a intuice přispět i tento kalendář.

176 stran, A6, šitá brožovaná vazba, cena 140 Kč

ISBN 978-80-7439-051-7
Ilustrace Johann M. Einzinger: Démonologie

Autor zachytil přístup osvícenské společnosti druhé poloviny 18. století k problematice ďábla. Základem, na němž stavěl, mu byla dogmatika katolické církve, ale tento barokní přístup osvícensky doplnil výroky slavných filosofů, od Platóna přes Maimonida až po Leibnize, aby tak dospěl k rozlišení pravé posedlosti od nepravé a k výkladům o skutečné míře ďáblově moci. Takto získané poznatky srovnává s praxí „lidového exorcisty“ Johanna Josepha Gassnera, kterou zpochybňuje. České vydání knihy je doplněno studií Lukáše Loužeckého O úvaze hermetiků, dobré proti ďáblu, která Einzingerův názor srovnává s názory významných českých hermetiků.

84 stran, A5, šitá brožovaná vazba, cena 280 Kč

ISBN 978-80-7439-034-0
Ilustrace Ida Rystonová: Byliny na ženské choroby a kosmetiku

Knížka, kterou máte v ruce, je osmou z ucelené řady monotematických knih o domácím léčení bylinkami – tentokrát jde o bylinky na ženské choroby. Dále kniha pojednává o kosmetických přípravcích. V knize jsou uvedeny především bylinky naše, české, takové, co rostou všude kolem nás. Autorka se už několik desetiletí zabývá studiem a propagací léčivých bylin. V této knížce nabízí na většinu potíží více různých možností léčby, aby si každý mohl vybrat tu pro sebe nejvhodnější. Používá staré osvědčené receptury i nejnovější poznatky. Všechny jsou dobré a vyzkoušené. Kniha je provázena klasickými výstižnými černobílými pérovkami všech hlavních bylin, o kterých je v knize pojednáváno.

228 stran, šitá brožovaná vazba, cena 150 Kč

ISBN 978-80-7439-032-6
Ilustrace Josef Veselý: Zoolatrie a zoofilie

Autor v této knize sleduje historii zoolatrie (uctívání zvířat) od šamanismu přes starověká polyteistická náboženství až po její občasné záblesky v monoteistických náboženstvích a pozdější doznívání v tradici středověkého lidového čarodějnictví. Dotýká se zde nejen mytologických a nábožensko-kultovních aspektů zoolatrie, ale i jejího psychologicko-magického rozměru, který je patrný zvláště v učení o magii atavismů, jež v polovině 20. století formuloval anglický hermetik A. O. Spare. Pozornost věnuje také zoofilním praktikám, které se se zoolatrií někdy pojily, a vysvětluje jejich dnes už trochu obtížně srozumitelný spirituální smysl. Kniha je v první řadě určena zájemcům o magii, avšak coby stručný průvodce dějinami zoolatrie může posloužit i religionistům.

120 stran, A5, šitá brožovaná vazba, 150,- Kč

ISBN 978-80-7439-031-9
Ilustrace Jozef Karika, Jaroslav A. Polák: Kurz praktické magie

Kurz praktické magie je určen v prvé řadě začátečníkům, kteří se chtějí naučit základním dovednostem magie a naakumulovat energii potřebnou pro pokročilejší magickou práci. Autor pojímá svůj magický kurz z pragmatického hlediska a nepřistupuje k ideové indoktrinaci studenta, jak pohříchu činily a činí jiné knihy tohoto druhu, a neklade na studenta nereálné nároky neslučitelné s běžným životem, jemuž má magie konec konců sloužit především. Ačkoli je kurz primárně určen začátečníkům, bezpochyby zaujme i pokročilejší mágy a poskytne jim cenné podněty pro praxi. Obsahem knihy je též soubor sedmnácti esejů tří autorů rozvíjejích nejrůznější témata postmoderní magie a je určen pokročilejším mágům. Čtenář zde nalezne jak úvahy spíše teoretické a koncepční, tak i konkrétní inspirace pro vlastní praxi a osobní rozvoj.

232 stran, A5, váz., laminovaný potah, cena 300 Kč

ISBN 978-80-7439-029-6
Ilustrace Gabriela Čanigová: Duchovní antidepresivum

Po přečtení této knihy se vám změní pohled na život i na celý svět. Začnete se dívat kolem sebe s čistou pozitivní energií, radostí a láskou. To co již ve vašem životě nemá sílu ani hodnotu odejde a tak dovolíte univerzu, aby nabídlo nové možnosti, nové perspektivy. Rozhodnutí je jen na vás. Pokud se rozhodnete jít touto překvapující a naplňující duchovní cestou, stane se tato kniha, prvotina léčitelky lidských duší Gabriely Čanigové, vaším průvodcem i pomocníkem.

100 stran, B6, tuhá laminovaná vazba, 160,- Kč

ISBN 978-80-7439-027-2
Ilustrace Theofanus Abba: Dopisy Paracelsovi

Theofanus Abba byl jedním z nejvýznačnějších českých hermetiků, byl znalcem alchymie, psychurgie, tarotu a praktické magie. Kniha obsahuje syntézu jeho hlubokých znalostí prakticky všech jmenovaných oborů. Představuje tak ucelený přístup ke studiu esoterismu, od základních informací určených začátečníkům až po vysokou praxi, která z díla mluví řečí náznaků. Vlastní text knihy je doplněn vzpomínkami dvou autorových přátel, pana prof. Milana Nakonečného a pana Martina Stejskala, autora původního Tarotu Theofana Abby, který je v knize rovněž otištěn.

508 stran, A5, tuhá vazba s přebalem, 550,- Kč

ISBN 978-80-7439-022-7
Ilustrace Zdeňka Jordánová: Kalendárium 2012

Poprvé vychází nástěnný kalendář Zdeňky Jordánové, který je doprovázen barevnými ilustracemi a texty autorky. Tvoří doplněk k jejím knihám. Pro každý měsíc je napsán text, který charakterizuje rytmus našeho života a nabádá, aby se člověk navrátil ke všemu, co je přirozené, laskavé a funkční a aby to dělal ve správnou chvíli.

formát A3, kroužková vazba, 380,- Kč

ISBN 978-80-7439-028-9
Ilustrace Jarmila Gričová: Astro-kalendář 2012

Dostává se vám do rukou již dvanáctý kalendář, který je od roku 2001 vaším každodenním astrologickým průvodcem a který si získal mnoho příznivců. Opět se setkáváte s obálkou, na které je obraz známého malíře pana Zdeňka Hajného. Zatímco text se snaží přiblížit logiku a zákonitosti vesmíru, vyjad řuje obraz jeho krásu a vnitřní náboj. Kniha, kterou držíte v ruce, vám má sloužit jako průvodce rokem, kterému vládne Merkur, který v horoskopu symbolizuje jak učení, tak zdravý rozum a důvtip. Byly bychom moc rádi, kdyby kalendář, který letos vychází v nové podobě, byl vaším každodenním průvodcem po dnech svátečních i všedních. K tomu vám má kromě vlastního zdravého rozumu a intuice přispět i tento kalendář.

176 stran, A6, šitá brožovaná vazba, cena 140,- Kč

ISBN 978-80-7439-026-5
Ilustrace Josef Veselý: Střípky moudrosti

Tato publikace volně navazuje na knihy Zrnka moudrosti (2002) a Perličky moudrosti (2005) zaujímá v literární tvorbě Josefa Veselého zvláštní místo. Autor, známý především svými seriózními díly o magii, zde pohlíží na sebe i na svět s notnou dávkou humoru, která dává tušit, že nic lidského mu není cizí. Zároveň však občas využívá této příležitosti i k tomu, aby čtenáři takto odlehčenou formou sdělil poznatky, o nichž by se v rámci „vážného“ okultního žánru pojednávalo poněkud nesnadno.

120 stran, A6, šitá brožovaná vazba, cena 160,- Kč

ISBN 978-80-7439-025-8
Ilustrace Jaroslav Kalivoda: Austrálie a Nový Zéland

Tato kniha si neklade za cíl poskytnout encyklopedický přehled o navštívené zemi, ale snaží se poněkud jinou formou, než je na našem trhu běžné, podat informace o nejzajímavějších lokalitách Austrálie a Nového Zélandu pomocí zpracovaných tras. Kniha je řazena do kapitol zpracovávajících vždy ucelené okruhy po zajímavých lokalitách. Je pojata tak, aby dokázala individuálnímu turistovi pomoci při plánování zájezdu a k dobré orientaci v této zemi; nicméně i návštěvníkovi, který sem zavítá v rámci organizované turistiky se skupinou, může v mnohém posloužit.

232 stran, B6, šitá brož. vazba, cena 170,- Kč

ISBN 978-80-7439-024-1
Ilustrace Josef Veselý: Čaroděj Jackl, jeho doba a myši + Magické vystřihovánky

V letech 1675–1690 se Rakouskem převalila vlna čarodějnických procesů, jež probíhaly v řadě měst salcburské arcidiecéze a vstoupily do dějin pod názvem Jacklovy procesy. Soudy vynesly více než 120 rozsudků smrti. Všichni, kdo se doposud zabývali Jacklovými procesy, kladli důraz především na jejich historic ko-sociologické aspekty a souvislosti, takže vyloupnout z této změti údajů magické jádro nebylo pro autora knihy snadné. Přesto se o to pokusil. Zaměřil se na analýzu okultních aspektů „fenoménu Jackl“. Téma čarodějnických procesů je otázkou obecně velmi citlivou. To, čeho se chce autor v knize dotknout, jsou okultní souvislosti, které dávní soudcové pro své předsudky nedokázali postihnout, a které z důvodu předsudků zcela jiného druhu unikly i moderním badatelům. Součástí této knihy jsou jako samostatná příloha přibaleny vystřihovánky, které vážní zájemci o tuto problematiku jistě ocení.

72+52 stran, A5, šitá brož. vazba, cena 160,- Kč

ISBN 978-80-7439-018-0
Ilustrace Helena Petrovna Blavatská: Příběhy nočních děsů

Příběhy nočních děsů představují H. P. Blavatskou z neobvyklé stránky: jako důvtipnou glosátorku lidských slabostí a milovnici romantických povídek mírně hororových tónů. Avšak i za touto maskou poznáváme světoznámou teosofku, která ve zvycích běžných lidí nalézá pouta lidské duše a ukazuje tyto vztahy svým čtenářům. V knize je otištěno devět povídek, napsaných mezi lety 1873 a 1891, které propojují různé země světa, aby tak poukázaly na jednotu lidského nitra.

132 stran, A5, tuhá vazba s přebalem, cena 260,- Kč

ISBN 978-80-7439-020-3
Ilustrace Jaroslav A. Polák: Bizarní atraktor

Existují knihy, jež vycházejí v nových a nových vydáních, knihy, jež lidská imaginace přinutila vykrystalizovat z jemného přediva fantazie a učinila je hmatatelnými a někdy, jak jinak, tuctovými. A pak existují knihy, jež jsou příliš výjimečné, než aby se staly slavnými, knihy, s nimiž se obvykle setkávají jen ti z nás, kteří jsou na ně zvláštním způsobem naladěni. Autor se svými recenzemi vydává na cestu za neznámými knihami a jejich autory, na cestu, jež vede k branám imaginace…

100 stran, B6, tuhá laminovaná vazba, 150,- Kč

ISBN 978-80-7439-021-0
Ilustrace Ida Rystonová: Byliny na močové cesty

Knížka, kterou máte v ruce, je sedmou z ucelené řady monotematických knih o domácím léčení bylinkami – tentokrát jde o bylinky na močové cesty. V knize je uvedeno léčení především bylinkami našimi, českými, takovými, co rostou všude kolem nás. Autorka se už několik desetiletí zabývá studiem a propagací léčivých bylin. V této knížce nabízí na většinu potíží více různých možností léčby, aby si každý mohl vybrat tu pro sebe nejvhodnější. Používá staré osvědčené receptury i nejnovější poznatky. Všechny jsou dobré a vyzkoušené. Kniha je provázena klasickými výstižnými černobílými pérovkami všech hlavních bylin, o kterých je v knize pojednáváno.

180 stran, B6, šitá brož. vazba, cena 160,- Kč

ISBN 978-80-7439-009-8
Ilustrace Pierre de Lasenic: Hermetická iniciace Martinismu

Lasenicova Hermetická iniciace Martinismu je knihou, která hovoří jazykem čisté praxe. Shrnuje účinnou metodu vnitřního vzestupu, který vede k poznání a rozvinutí skutečné podstaty člověka. Společně se stěžejním textem jsou zveřejněny i pomocné texty po užívané Lasenicovými žáky, dále studie Martinismus a martinisté a série dokumentárních fotografií.

92 stran, A5, tuhá vazba s přebalem, cena 240,- Kč

ISBN 978-80-7439-019-7
Ilustrace František Kabelák: Herbář hermetikův

Kabelákův Herbář hermetikův představuje unikátní dílo, které, na rozdíl od jiných magických herbářů, shrnuje značné množství tradičních poznatků hermetického lékařství. Hlavní část knihy je tvořena botanickým a farmakologickým popisem několika stovek léčivých rostlin a jejich použití. Mnohé z nich jsou barevně zobrazeny dobovými ilustracemi. Další část publikace obsahuje Tibetsko-Mongolsko-Čínskou farmakopéu, jednu z prvních českých interpretací myšlenkového bohatství dálněvýchodní medicíny. Spis je dále doplněn dochovanými fragmenty studie Dvacet dva nejdůležitějších magických rostlin světa, ukázkami korespondence a podrobnými rejstříky českých, latinských a německých názvů.

384 stran, A5, tuhá vazba s přebalem, cena 450,- Kč

ISBN 978-80-7439-009-8
Ilustrace Ida Rystonová: Byliny na srdce, cévy, krev

Knížka, kterou máte v ruce, je šestou z ucelené řady monotematických knih o domácím léčení bylinkami – tentokrát jde o bylinky na srdce, cévy a krev. V knize je uvedeno léčení především bylinkami našimi, českými, takovými, co rostou všude kolem nás. Autorka se už několik desetiletí zabývá studiem a propagací léčivých bylin. V této knížce nabízí na většinu potíží více různých možností léčby, aby si každý mohl vybrat tu pro sebe nejvhodnější. Používá staré osvědčené receptury i nejnovější poznatky. Všechny jsou dobré a vyzkoušené. Kniha je provázena klasickými výstižnými černobílými pérovkami všech hlavních bylin, o kterých je v knize pojednáváno.

188 stran, kapesní formát, šitá brož. vazba, cena 160,- Kč

ISBN 978-80-7439-017-3
Ilustrace Frater V.:.D.:.: Praktická sigilická magie

Frater V.:.D.:., Ralph Tegtmeier, je považován za nejznámějšího evropského mága a soudobého spisovatele. Působil rovněž jako překladatel. Do němčiny převedl knihy Petera Carrolla, Ramseyho DukeseKnihu lží Aleistera Crowleyho.

Sám má na svém kontě více než 52 knih, z nichž se největší úctě těší zejména Praktická sigilická magie. České vydání tohoto díla je navíc doplněno exkluzivním rozhovorem, který s Ralphem Tegtmeierem pro účely edice KIAtonnakladatelství Vodnář uskutečnila Šárka Sedláková. Kniha obsahuje kresby kmenového ilustrátora edice Rudolfa Schimery.

Sám autor o své knize a jejím přínosu pro české čtenáře říká: „Jestliže si myslíte, že v mojí knize jsou jenom kecy – dobrá, tak ji darujte někomu, pro koho může být užitečná. A jestli si myslíte, že je to dobrá kniha – učiňte tak stejně.“

108 stran, A5, váz., laminovaný potah, cena 200,- Kč

ISBN 978-80-7439-014-2
Ilustrace Josef Veselý: Techniky magie na pozadí alchymie

Ve své podstatě je tato kniha míněna jako průvodce iniciačními procesy a jednotlivými etapami iniciačních procesů (tzv. operačními mody) alchymie a magie s přihlédnutím k pseudoiniciační problematice, jak se tato jeví na démonické rovině. Všechny duchovně orientované zasvěcovací procesy směřují či měly by směřovat k reintegraci. Ani zde tomu není jinak. Důraz je však položen na aktivní, tj. magickou cestu reintegrace, jakkoli reintegrace lze nepochybně dosáhnout i cestou pasivní. Toto útlé dílko zároveň představuje ojedinělý podnět k mezioborové spolupráci. Novost tématu a noetický přínos této sondy do temné oblasti klifotu a částečně i meonu by pak měly učinit toto téma stravitelným i pro pozitivněji zaměřené čtenáře. Kdyby magie byla vědou, nárokovala by si tato kniha statut seriózní vědecké práce.

336 stran, A5, váz., tuhá laminovaná vazba, cena 320,- Kč

ISBN 978-80-7439-013-5
Ilustrace Ida Rystonová: Byliny na dýchací cesty

Knížka, kterou máte v ruce, je pátou z ucelené řady monotematických knih o domácím léčení bylinkami – tentokrát jde o bylinky na dýchací cesty. V knize je uvedeno léčení především bylinkami našimi, českými, takovými, co rostou všude kolem nás. Autorka se už několik desetiletí zabývá studiem a propagací léčivých bylin. V této knížce nabízí na většinu potíží více různých možností léčby, aby si každý mohl vybrat tu pro sebe nejvhodnější. Používá staré osvědčené receptury i nejnovější poznatky. Všechny jsou dobré a vyzkoušené. Kniha je provázena klasickými výstižnými černobílými pérovkami všech hlavních bylin, o kterých je v knize pojednáváno.

192 stran, kapesní formát, šitá brož. vazba, cena 160,- Kč

ISBN 978-80-7439-011-1
Ilustrace Jarmila Gričová: Astro-kalendář 2011

Dostává se vám do rukou již jedenáctý kalendář, který je od roku 2001 vaším každodenním astrologickým průvodcem a který si získal mnoho příznivců. Už podruhé se setkáváte s obálkou, na které je obraz známého malíře pana Zdeňka Hajného. Zatímco text se snaží přiblížit logiku a zákonitosti vesmíru, vyjadřuje obraz jeho krásu a vnitřní náboj. Kniha, kterou držíte v ruce, vám má sloužit jako průvodce rokem, kterému vládne Venuše. Po několika hodně náročných letech se začíná konečně blýskat na lepší časy. Všichni, kdo tyto řádky čtou a kdo o svém vývoji přemýšlejí, by však měli vědět, že si v první řadě musí uvědomit svou vlastní cenu a pak teprve můžou čekat, že si ji uvědomí okolní svět. K tomu vám má kromě vlastního zdravého rozumu a intuice přispět i tento kalendář.

260 stran, A6, tuhá laminovaná vazba, cena 170,- Kč

ISBN 978-80-7439-012-8
Ilustrace Milan Nakonečný: Smaragdová deska Herma Trismegista

Obsahem knihy je všestranné pojednání o legendární Smaragdové desce Herma Trismegista, která je syntézou staroegyptského esoterismu a základním pramenem hermetismu. Autor se v této knize zabývá nejprve historickým původem Smaragdové desky a jejího autora, jejím vztahem k jiným spisům připisovaným Hermovi a nejvýznamnějším interpretům jejího obsahu. Zkoumá pak sám obsah tohoto komplexu podivuhodných tezí, v jejichž symbolice nachází poukaz na povahu tajemného činitele fyzické i duchovní transmutace a prvořadého „magického působce“, kterého hermetikové nazývají „astrální světlo“ a který v textech klasické alchymie vystupuje jako záhadný „Merkurius“. V závěrečných pasážích této knihy, vycházející již ve druhém, podstatně rozšířeném vydání, svým pojetím ojedinělé v celé světové literatuře, pak nastiňuje hypotézy o možných vztazích tohoto „magického působce“ k některým novodobým vědeckým pojmům. Zajímavou pasáží je pak výklad symbolických obrazců alchymického traktátu Rosarium philosophorum.

212 stran, A5, tuhá vazba s přebalem, cena 280 Kč

ISBN 978-80-7439-001-2
Ilustrace Petr Klíma-Toušek: SVĚTLO NA ZÁPADĚ

Česko-rakouský mystik Petr Klíma-Toušek (1901-1976), vlastním jménem Petr Klíma, vydal za svého života knižně dvě publikace: Tajné figury Rosikruciánů ze XVI. a XVII. století (1938) a Cesta do nitra duše (1947). Zbytek velice rozsáhlé autorovy tvorby se zachoval pouze ve formě strojopisných či cyklostylovaných samizdatů, často pod pseudonymem. Jedná se převážně o zpracování indické náboženské a filosofické literatury. Světlo na Západě je jedno z jeho stěžejních děl. Zabývá se v něm velice otevřeně teorií a praxí křesťanské mystiky a srovnává ji s duchovědnými pojmy východních kultur. První verze knihy byla napsána již na sklonku 30. let ve Vídni, později se však autor k textu vrátil a přepracoval jej. Konečná úprava je datována rokem 1963. Kniha má dvě části: prvá je výkladová, druhá obsahuje volný překlad textů křesťanské mystiky, umožňující získat základní orientaci v tématu. Nacházíme v ní mnoho jinde nenalezitelných souvislostí duchovního života člověka s naukami nejrůznějších esoterních systémů, spirituální alchymií počínaje a kabalou konče.

333 stran, A5, pevná vazba s ražbou a přebalem, cena 330,- Kč

ISBN 978-80-7439-007-4
Ilustrace Milan Nakonečný: Magie v historii, teorii a praxi

Jedná se o druhé, podstatně rozšířené a dopracované vydání. Kniha přináší vážným zájemcům o magii množství informací, umožňujících se seznámit s fenoménem magie. Kniha není učebnicí praktické magie, spíše se snaží čtenáři přiblížit magické pojetí člověka a přírody, dále na základě historického rozboru významných představitelů magie nastínit způsoby magického myšlení a uvést vnímavého čtenáře do podstaty magické praxe. Kniha je bohatě dokumentována prameny z nichž byly čerpány četné poznatky o magii a umožňuje tak vážnému zájemci rošířit si pohled na svět magie dalším studiem.

546 stran, formát B5, plátěná tuhá vazba s přebalem, 490,- Kč

ISBN 978-80-7439-004-3
Ilustrace Marek Dluhoš: Kabalistická teurgie

Vedoucí představitel českých hermetiků dr. Kefer (1906-1941) našel styčný bod mezi kabalou a teurgií v teorii, kterou se pokoušel převést do praxe. Dr. Smíchovský, působící v období protektorátu jako odborník u německé tajné služby Sicherheitsdienst při svém pozdějším zatčení vypověděl, že proti dr. Keferovi a dalším vedoucím představitelům českého hermetismu bylo gestapem vzneseno obvinění, že v létě 1938 nabízeli prezidentu republiky, že vyrobí se svými adepty egregora - bytost, působící jako živý a inteligencí svého tvůrce nadaný kondenzátor sil, schopný na dálku zasáhnout Hitlera i jiné nepřátele Československa. Cílem knihy je shromáždit poznatky o použití kabaly a teurgie ke spojení se světem duchovním a působení na naši realitu jejich metodami. Autor popisuje předpokládaný vývoj kabaly a teurgie až k jejich spojování v magii renesance 15. století, a v křesťanské kabale, vrcholící u nás v kabalistické teurgii českého hermetismu.

156 stran, A5, plátěná tuhá vazba s přebalem, 250,- Kč

ISBN 978-80-7439-003-6
Ilustrace Albert Ignatěnko: Abeceda života

Tato nová kniha známého autora prof. A. Ignatěnka pojednává o využití skrytých a neomezených možnostech člověka. Předkládá metody, které jsou uloženy v každém z nás, kterými lze dosáhnout např. paranormálních schopností, ovládnutí psychické sféry, odstranění různých nemocí, psycho-informační ochrany na všech úrovních, získání vysokého stupně intuice atd. Vychází z poznání podstaty bytí, člověka a vesmíru. Kniha obsahuje velké množství tabulek a ilustrací, které velice zpřehledňují a usnadňují orientaci v materii knihy a jsou cennou pomůckou pro ty, kteří se rozhodnou předkládané postupy praktikovat.

388 stran, formát B5, plátěná tuhá vazba s přebalem, cena 450,- Kč

80-86226-70-0
Ilustrace Jarmila Gričová: ASTRO-kalendář 2010

Toto vydání je již desáté vydání jubilejního kalendáře, který je od roku 2001 vaším každodenním astrologickým průvodcem. Kalendář je v podobné úspěšné knižní úpravě jako loňský, tzn. odlišné od klasické kalendářové formy na kterou jste zvyklí, letos se poprvé s obálkou Zdeňka Hajného. Zatímco text se snaží přiblížit logiku a zákonitosti vesmíru, vyjadřuje obraz jeho krásu a vnitřní náboj. Kniha vám bude sloužit jako průvodce rokem, kterému vládne Slunce.

256 stran, A6, tuhá laminovaná vazba, 170,- Kč

ISBN 978-80-86226-17-0
Ilustrace Ida Rystonová: Byliny na zažívací potíže

Knížka, kterou máte v ruce, je čtvrtou z ucelené řady monotematických knih o domácím léčení bylinkami – tentokrát jde o bylinky na zažívací potíže. V knize je uvedeno léčení především bylinkami našimi, českými, takovými, co rostou všude kolem nás. Autorka se už několik desetiletí zabývá studiem a propagací léčivých bylin. V této knížce nabízí na většinu potíží více různých možností léčby, aby si každý mohl vybrat tu pro sebe nejvhodnější. Používá staré osvědčené receptury i nejnovější poznatky. Všechny jsou dobré a vyzkoušené. Kniha je provázena klasickými výstižnými černobílými pérovkami všech hlavních bylin, o kterých je v knize pojednáváno.

184 stran, kapesní formát, šitá brož. vazba, cena 160,- Kč

ISBN 978-80-86226-13-2
Ilustrace Jaroslav Kalivoda: Nizozemsko

Tato kniha si neklade za cíl poskytnout encyklopedický přehled o navštívené zemi, ale snaží se poněkud jinou formou, než je na našem trhu běžné, podat informace o nejzajímavějších lokalitách Nizozemského království pomocí zpracovaných tras. Kniha je řazena do kapitol zpracovávajících vždy ucelené okruhy po zajímavých lokalitách. Je pojata tak, aby dokázala individuálnímu turistovi pomoci při plánování zájezdu a k dobré orientaci v této zemi; nicméně i návštěvníkovi, který sem zavítá v rámci organizované turistiky se skupinou, může v mnohém posloužit.

120 stran, A6, šitá brož. vazba, cena 150,- Kč

ISBN 978-80-86226-99-6
Ilustrace Pierre de Lasenic: Orientální láska

Titul Orientální láska vyšel v roce 1929 jako soukromý tisk v nakladatelství pod Lasenicovým zajímavě zvoleným pseudonymem F. Paul Lecoq. Překlad výrazu „lecoq“ z francouštiny do češtiny totiž znamená „kohout“, což odpovídá občanskému Lasenicovu příjmení. Předkládané nové vydání je upraveno do moderní češtiny a na některých místech, zejména u receptur, doplněno, aby text byl srozumitelnější.
Orientální láska nám ukazuje formy kultu lásky ve starověkých védách Indie Kámásútry a Kámášástry a propojuje je s mystérii starověkého Egypta. Lasenic zde naznačuje praktické zákony funkce polarity těla muže a ženy, vycházející ze základního hermetického textu, Smaragdové desky. Její překlad byl zde Lasenicem zveřejněn vlastně poprvé. Příslušné téma bylo o několik let později Lasenicem zpracováno v jeho knize Sexuální magie.

112 stran, A5, pevná vazba s ražbou a přebalem, Cena 290 Kč

ISBN 978-80-86226-06-4
Ilustrace Jiří Hermach: Přemítání o člověku

Kniha obsahuje „neobyčejné“ příběhy, události, týkající se „obyčejných“ lidí a zvířat. Je ukázáno, že ve všech živých bytostech je nedozírné bohatství možností a schopností, čekajících na potřebné probuzení. Tak dochází k tomu, že jen v ojedinělých případech podnět probudí v šestiletém chlapci jeho mimořádný matematický talent, v listonoši mimořádné archo-ektonicko filosofické dílo a schopnost ho vybudovat nebo naprosto nezvyklým hlazením králíků a kachen učinit je odolnými proti stravě bohaté na cholesterol. A naopak chatrná výchova vrhne dívku do zajetí předsudku „červů v žaludku“, předsudku tak silnému, že není schopna přijmout lékařsky zjištěná fakta a umírá. Inteligence přírody a tím také člověka daleko přesahuje svými možnostmi všechny naše poznatky o ní a naše představy.

172 stran, tuhá laminovaná vazba, A6, 180,- Kč

ISBN 978-8086226-94-1
Ilustrace Josef Veselý: Příručka vysoké magie

Příručka vysoké magie vychází ve druhém, poněkud rozšířeném, vydání. Je určena vážným zájemcům o magii. Autor se zde zabývá některými aspekty planetární magie, jakož i magii zodiákální, magii atavismů, magií henochiánskou a prakticky neznámou magií tří principů.

800 stran, A5, plátěná tuhá vazba s přebalem, 600,- Kč

ISBN 978-80-86226-35-4
Ilustrace Jana Turnovská: Šátkování

Tato knížka stručně shrnuje známé informace o nošení dětí, jež jsou doplněny o zkušenosti nosících maminek a vlastní postřehy autorky včetně návodů, doplněných fotografickým materiálem. Věříme, že tato kniha bude milým společníkem maminkám v mateřství a dobrým průvodcem základní péče o vaše děťátko, protože nošení dítěte v šátku prospívá jemu i vám. Maminka tak má zcela reálnou možnost nevzdat se svých aktivit, všechno, co stíhala doposud, dokáže i s miminkem beze stresu stihnout (včetně spánku!), být hrdá na své hodné miminko a v neposlední řadě nemusí zažívat nervozitu z plačícího miminka, která tolik oddaluje od úžasného euforického prožitku mateřství.

136 stran, A6, tuhá laminovaná vazba, 150,- Kč

ISBN 978-80-86226-47-7
Ilustrace Zdeňka Jordánová: Spratek

Láska je nade vším. Je všude a v každém! Je to přirozený a normální stav. Stojí za to pracovat na sobě, abychom ji pocítili… Je v každém z nás! Pokud se pro to ale rozhodneme. Pokud se ale nerozhodneme, pak je za tím jedině a jedině SPRATEK! Je také v každém z nás! Inu, vyberte si… Ta nezkrotná touha našeho ega mít věci podle sebe, i ty, co nejdou, nutí nás ničit sebe samé a následně i druhé. Nejde nám o věci jako takové, ale o nekončící a ničím neukojitelnou touhu mít pravdu. Vykročte na cestu za dobrodružstvím! Najděte a přistihněte svého Spratka, chyťte ho za pačesy a zneškodněte. Skončete s tím. Nemusí být vždycky po vašem, a přesto to může být prima. Nemusíte od druhých dostat pokaždé přesně to, co chcete a jak to chcete, a přesto vám s nimi může být dobře.

196 stran, A6, šitá brož. vazba, cena 220,- Kč

978–80–86226–34–7
Ilustrace Jaroslav Kalivoda: Srí Lanka a Maledivy

Tato kniha si neklade za cíl poskytnout encyklopedický přehled o navští vené zemi, ale snaží se poněkud jinou formou, než je na našem trhu běžné, podat kromě základních informací i informace o nejzajímavějších lokalitách Srí Lanky a Malediv pomocí zpracovaných tras. Kniha je řazena do kapitol zpracovávajících vždy ucelené okruhy po zajímavých lokalitách. Je pojata tak, aby dokázala individuálnímu turistovi pomoci při plánování zájezdu a k dobré orientaci v této zemi; nicméně i návštěvníkovi, který sem zavítá v rámci organizované turistiky se skupinou, může v mnohém posloužit.

212 stran, A6, plátěná tuhá vazba s přebalem, cena 160,- Kč

ISBN 978-80-7439-001-2
Ilustrace Jozef Karika: Brány Meonu

Ve své čtvrté knize se Jozef Karika zabývá postmoderním zkoumáním průniků klifotických sil z odvrácené strany Stromu do reality 20. století. Nejvíce pozornosti věnuje průzkumu temných aspektů Hitlerovy Třetí říše a 2. světové války. Neopomíjí ale ani 1. světovou válku, dění na Dálném východě, fenomén komunismu a Stalinova termidoru, italského fašismu, období studené války nebo současnou vlnu celosvětového terorismu.

Autor si zde v ponoru do skryté povahy katastrofických událostí a hrůzných postav 20. století neklade žádná omezení a nemilosrdně sestupuje do ještě úděsnějších hlubin klifotického zla než ve své předchozí knize Zóny stínu.

Při této postmodernistické analýze využívá nejen svých bohatých odborných znalostí historie, psychologie a filosofie, ale též imaginární vhledy a prvky učení Aleistera Crowleyho, Carlose Castanedy, Michaela Bertiauxe, Austina Osmana Sparea, Petera Carrolla nebo Ramseyho Dukese. Oporou při utváření koláže iracionálních hrůz minulého století jsou mu též sugestivní motivy různých magických škol a proudů nebo temné vizionářské záblesky spisovatelů, jako jsou Howard Philliphs Lovecraft, John Ronald Reuel Tolkien, Terry Pratchett a další.

Kniha Brány meonu – magická legenda o 20. století, jak je tomu u Jozefa Kariky zvykem, dosahuje v hloubce průniku do problematiky světové úrovně a představuje stěžejní dílo ve svém žánru experimentální literatury.

Vazba tuhá s laminovaným přebalem, A5, 360 stran, 320 Kč

ISBN 978-80-87146-97-2
Ilustrace Goetia

Goetie (Goetia) je součástí Lemegetonu čili Menších klíčků Šalamounových, které sestávají ze čtyř částí: Goetia, Theurgia Goetia, Pavlino umění, Almadel (Almandel). První zmínky o této knize se objevují již kolem roku 1500. Zatímco druhý, třetí a čtvrtý díl Lemegetonu nedoznaly valného rozšíření, první díl značně proslul. Od doby prvního knižního vydání Goetie pod titulem Lemegeton or Clavicula Salomonis Regis or the Little Key of Solomon the King (Londýn asi 1700) se pod názvem Lemegeton začal rozumět pouze tento první díl. Lemegeton je příkladem nejkultivovanější formy magie pozdního středověku a po řadu století byl pramenem inspirace nejen okultistům, ale i literátům a výtvarníkům. Ve snaze reflektovat tuto skutečnost bylo do tohoto vydání zařazeno vyobrazení všech 72 goetických inteligencí, o nichž se v knize pojednává. Jedná se o mimořádně konzistentní text, jenž náleží ke klenotům grimoárové literatury. Vlastní text Goetie, zarámovaný předmluvou Josefa Veselého a Arboriovým doslovem, je oproti oběma výše jmenovaným zahraničním vydáním bohatší. U každé goetické inteligence je uvedeno její hebrejské jméno a přehled příslušných hermetických korespondencí. Knihu uzavírá dodatek obsahující autentické evokační protokoly.

204 stran, A5, tuhá vazba s přebalem, 280 Kč

ISBN 978-80-86226-95-8
Ilustrace Jarmila Krestová: Světelná pouť

Kniha Jarmily Krestové je strhující příběh lásky dvou duchovně vyspělých lidí, z nichž jeden je vážně nemocen. Prostředí, ve kterém se hrdinové příběhu pohybují, je jiné, než na jaké je většina z nás zvyklá. Normální starosti ustupují, věci nejsou vysvětlovány v logickém a pozitivistickém systému příčin a následků s okrajovou akceptací náhod. V knize je popisována unikátní komunikace s nemocným člověkem, který leží v kómatu na nemocničním lůžku. Poselství Jarmily Krestové lidem moderního světa je jasné: člověk má sice mnoho možností, má svobodu, ale základní atributy nelze překročit.

200 stran, A6, tuhá laminovaná vazba, 220,- Kč

ISBN: 978-80-86226-92-7
Ilustrace Zdeňka Jordánová: Láska

Nastal čas změn. Po přečtení této knihy už nkdy nebudete stejní! I kdybyste se snažili zapomenout, stejně vás „to“ jednoho dne vyburcuje a znovu vás „to“ bude nutit přemýšlet o životě. Přestanete se "hnát" - a dokážete si užívat čas, který nám ještě zbývá. Všichni hledáme v okolním světě to, co sami nedáváme. Svět kolem nás je naše zrcadlo a může nám dát jen tolik, kolik si dokážeme dát my sami. To, co si nedokážeme dát, nemůžeme ve vnějším světě nikdy najít.

128 stran, A6, plátěná tuhá vazba s přebalem, cena 170,- Kč

ISBN 978-8086226-93-4
Ilustrace Zdeňka Jordánová: Byl jednou jeden svět

Soubor 37 karet určených především dětem, ale nejen jim, určených k poznání souvislostí. Zamysleme se nad některými obecnými zákonitostmi a pochopme je trochu jinak. Podívejme se na skutečný obsah věcí a opusťme již vizi jedné jediné absolutní pravdy. Dovolme i našim dětem vidět i jiné možnosti než jsou naše vlastní a dovolme jim vytvořit si nadhled a vybrat si.

490,- Kč

ISBN 978-80-86226-91-0
Ilustrace Phil Hine: Prachaos

Kniha Prachaos podává přehled současné nejrychleji se rozvíjející školy okultismu – magie chaosu. Autor v knize představuje jednoduché , avšak velmi účinné techniky, jak se stát způsobilým v praktické magii, a dále nabízí přehled vyčerpávajících možností, které skýtá rituální magie, čarodějnictví, invokace, stav posednutí a evokace. Phil Hine předkládá mnoho zkušeností s prací ve skupině, ne jejichž základě můžeme prozkoumat výhody a nevýhody magické práce s dalšími lidmi. Kniha se dále zabývá temnějšími aspekty moderního okultismu a představuje nové myšlenky, na jejichž základě se rozvíjejí magické techniky určené pro 21. století.

242 stran, A5, tuhá laminovaná vazba, cena 300,- Kč

978-80-86226-88-0
Ilustrace Božská liturgie Jana Zlatoústého

Nový kvalitní překlad pořízený archimandritou ThDr. Markem Krupicou Th.D. a archimandritou Jiřím Stránským je po 80 letech činem, který zprostředkovává krásu byzantské liturgie českému uživateli. Úzce navazuje a dále rozvíjí úsilí předchozích generací a v plné kráse zpřístupňuje půvab pravoslavné bohoslužby jak církevním badatelům, tak i církevní veřejnosti. Velice tomu pomáhá úprava knihy: kapesní formát A6, dvoubarevný tisk na kvalitním papíru a koženková vazba.

90 stran, A6, tuhá koženková vazba, cena 150,- Kč

978-80-86226-83-5
Ilustrace Ida Rystonová: Byliny na kožní choroby a rány

Knížka, kterou máte v ruce, je třetí z řady monotematických knih o léčení bylinkami – tentokrát jde o bylinky na kožní choroby a ekzémy všeho druhu, ale i na rány, vředy, bércové vředy, úrazy, pohmožděniny, hemoroidy, bradavice a na celou řadu jiného lidského trápení, kde mohou pomoci bylinky „ranhojičské“. V knize je uvedeno léčení především bylinkami našimi, českými, takovými, co rostou všude kolem nás. Autorka se už několik desetiletí zabývá studiem a propagací léčivých bylin. V této knížce nabízí na většinu potíží více různých možností léčby, aby si každý mohl vybrat tu pro sebe nejvhodnější. Všechny jsou dobré a vyzkoušené. Kniha je provázena klasickými výstižnými černobílými pérovkami všech hlavních bylin, o kterých je v knize pojednáváno.

220 stran, kapesní formát, šitá brož. vazba, cena 170,- Kč

ISBN 978-80-86226-86-6
Ilustrace Jozef Karika: Magie peněz

Magii peněz a majetku se začala věnovat přiměřená pozornost až v relativně nedávné době, a to především v pracích zahraničních autorů. To ale neznamená, že jde výhradně o novodobý výtvor nebo „komerční výmysl“, jak občas říkají její nedostatečně informovaní kritikové. Kořeny magie majetku sahají velmi hluboko, až k samotnému úsvitu lidské civilizace. Ve skutečnosti je magie majetku jednou z nejstarších a nejpůvodnějších forem magie. Magie jako umění manipulace s pravděpodobností vám může prokázat neocenitelné služby i dnes. A tato kniha vám ukáže, jak na to.

stran 328, formát A6, tuhá laminovaná vazba 290,- Kč

ISBN 978-80-86226-78-1
Ilustrace Josef Veselý: Faustův deník

Tato kniha je mým pokusem o literární zpracování faustovského tématu. Domnívám se totiž, že každý hermetik by se s tímto velkým tématem měl nějakým způsobem vyrovnat. Forma dramatu, do níž jsem své myšlenky oblékl, je mým holdem Johannu Wolfgangu Goethovi a Christopheru Marlowovi, ale i anonymním autorům lidových loutkových her, a v neposlední řadě pak Janu Švankmajerovi, kteří učinili totéž dříve než já. Děj se odehrává v Německu v letech 1517 až asi 1541. Čerpal jsem hlavně z faustovské legendy, jak ji podává Spiessova Historie, a z autentických zpráv o Faustově životě, které shromáždil přední německý znalec Faustova života Günther Mahal. Jsem, pokud je mi známo, jediným, kdo literárně reflektoval Faustův pobyt a skon ve Staufenu, doložený dvěma na sobě nezávislými dobovými prameny. Ve hře se objevují i ohlasy historicko-politických poměrů, v nichž Faust žil (objevení Ameriky, reformace, selská válka), kteréžto motivy byly jinými autory rovněž většinou opomíjeny. Při psaní jsem přihlížel i k různým faustovským žaltářům a ke svým osobním magickým zkušenostem. Dílo jako celek je samozřejmě autorskou licencí.

Josef Veselý

Omezený náklad 200 číslovaných výtisků, A5, šitá brožovaná vazba, 240,- Kč.

978-80-86226-85-9
Ilustrace Josef Veselý: Slavné grimoáry minulosti

Tento výbor pojednává o historii a obsahu dvaceti nejzajímavějších grimoárů od nejstarších dob až po dnešek s cílem představit základní díla grimoárové literatury, která je u nás širší veřejnosti prakticky neznámá, a umožnit tak čtenářům orientaci v této opomíjené oblasti písemnictví. Velká část ukázek z magických textů zde vychází česky poprvé. Bohatě ilustrováno z dobových pramenů.

168 stran, A5, tuhá laminovaná vazba, 240,- Kč.

978-80-86226-84-2
Ilustrace Josef Veselý: Lucifer a Lilit

Tato studie pojednává o dvou „temných“ archetypech. Mužský pól prezentuje Lucifer, ženskou polaritu zastupuje Lilit. Autor hovoří o těchto tématech v souvislostech mytologických i psychologických a dotýká se i jejich hermetických aspektů se zvláštním přihlédnutím k praxi ceremoniální magie. Studie přispívá k pochopení významu, který mají tyto spirituální entity pro člověka, jenž – zvláště, je-li duchovně orientován – se při svém usilování nemůže vyhnout konfrontaci s vlastním „stínem“.

64 stran, A5, tuhá laminovaná vazba, 140,- Kč.

978-80-86226-81-1
Ilustrace Zdeňka Jordánová: Muž nebo Žena?

Muž nebo žena? Kdo je lepší? Jak směšná otázka, že? Přesto se každý z nás k jednomu přihlásí. Každý z nás se naučil být na něčí straně. Otec nebo matka? Však víte ... Nebojujte o to, čí pohled je lepší. Spojte vaše postoje a využijte je pro svůj život. Nepřete se a dejte hlavy dohromady. Víc hlav víc ví.

308 stran, A6, plátěná tuhá vazba s přebalem, 280,- Kč

978-80-86226-82-8
Ilustrace Josef Veselý: Magie (3. vydání)

Nové vydání této knihy vychází krátce po vydání prvním, které bylo ve velice krátké době zcela rozebráno. V textu jsou provedeny drobné úpravy spíše stylistického rázu, na několika místech jsou upřesněny formulace, do textu jsou doplněny 2 ilustrace které autor neměl při 1. vydání této knihy k dispozici, a jsou opraveny některé drobné tiskové chyby. Nakladatelství doufá, že tímto druhým vydáním uspokojí řadu zájemců o tento obor. Rozsah i cena zůstávají nezměněny. Autor o své knize píše: "Tato kniha, kterou po zralé úvaze předkládám veřejnosti, je v podstatě učebnicí magie. Mojí snahou bylo zpracovat toto téma způsobem, který by odpovídal úrovni poznání předmětu magie na prahu třetího tisíciletí, a to jak v oblasti teorie, tak i praxe. Zároveň bych chtěl začínajícím magikům poskytnout praktickou příručku obsahující i údaje, které se v jiných podobných pracích z různých důvodů opomíjejí. Za dvacet let, která jsem studiu magie věnoval, jsem se mnohokrát přesvědčil o tom, že by takové dílo mohlo být velmi potřebné. Snažil jsem se čerpat z materiálů, které jsou u nás z velké části neznámé, a zpřístupnit tak čtenářům informace, k nimž by se jinak dostávali jen s obtížemi. Kdyby u nás existovala (jako kdysi ve Francii) vysoká škola věd hermetických, představoval by obsah této knihy zhruba objem učiva, které by uchazeč musel znát, aby úspěšně složil přijímací zkoušku na fakultu magie."

608 stran, A5, plátěná tuhá vazba s přebalem, cena 500,- Kč.

978-80-86226-89-7
Ilustrace Jarmila Gričová: Astro–kalendář

Už po několikáté vám přichází do rukou aktuální vydání astrologického kalendáře - tentokrát pro rok 2009. Kalendář je v podobné úspěšné knižní úpravě jako loňský, tzn. odlišné od klasické kalendářové formy na kterou jste zvyklí. Snažili jsme se, aby byl vaším každodenním průvodcem na všech cestách.

256 stran, A6, tuhá laminovaná vazba, 10,- Kč

978-80-86226-90-3
Ilustrace Božská liturgie Jana Zlatoústého

Nový kvalitní překlad pořízený archimandritou ThDr. Markem Krupicou Th.D. a archimandritou Jiřím Stránským je po 80 letech činem, který zprostředkovává krásu byzantské liturgie českému uživateli. Úzce navazuje a dále rozvíjí úsilí předchozích generací a v plné kráse zpřístupňuje půvab pravoslavné bohoslužby jak církevním badatelům, tak i církevní veřejnosti. Velice tomu pomáhá úprava knihy: kapesní formát A6, dvoubarevný tisk na kvalitním papíru a koženková vazba.

90 stran, A6, tuhá koženková vazba, cena 150,- Kč

978-80-86226-83-5
Ilustrace Jaroslav Kalivoda: Jihoafrická republika

Tato kniha si neklade za cíl poskytnout encyklopedický přehled o navštívené zemi, ale snaží se poněkud jinou formou, než je na našem trhu běžné, podat informace o nejzajímavějších lokalitách Jihoafrické republiky. Kniha je řazena do kapitol zpracovávajících vždy ucelené okruhy po zajímavých lokalitách. Je pojata tak, aby dokázala individuálnímu turistovi pomoci při plánování zájezdu a k dobré orientaci v této zemi. Nicméně může v mnohém posloužit i návštěvníkovi, který sem zavítá v rámci organizované turistiky se skupinou.

228 stran, A6, šitá brož. vazba, cena 170,- Kč

978-80-86226-87-3
Ilustrace Jaroslav Kalivoda: Rakousko

Tato kniha si neklade za cíl poskytnout encyklopedický přehled o navštívené zemi, ale snaží se poněkud jinou formou, než je na našem trhu běžné, podat informace o nejzajímavějších lokalitách Rakouska. Kniha je řazena do kapitol zpracovávajících vždy ucelené okruhy po zajímavých lokalitách. Je pojata tak, aby dokázala individuálnímu turistovi pomoci při plánování zájezdu a k dobré orientaci v této zemi; nicméně i návštěvníkovi, který sem zavítá v rámci organizované turistiky se skupinou, může v mnohém posloužit.

176 stran, A6, šitá brož. vazba, 160,- Kč

978-80-86226-75-0
Ilustrace Peter J. Caroll: Liber Null & Psychonaut

Kniha Petera J. Carolla Liber Null and Psychonaut začala vycházet na pokračování koncem sedmdesátých let a bez nadsázky lze konstatovat, že toto přelomové dílo odstartovalo odvětví, ve světě známé pod označením magie chaosu.

185 stran, A5, tuhá laminovaná vazba, 280,- Kč

ISBN 978-80-86226-76-7
Ilustrace Scott Cunnigham: Energie země

Tato kniha je o lidové magii - magii prostých, obyčejných lidí. Jako taková se odlišuje téměř ode všech dalších publikací, pojednávajících o tomto tématu.

147 stran, A5, šitá brož. vazba, 190,- Kč

80-86226-60-3
Ilustrace Jaroslav Kalivoda: Aljaška a oblast Yukonu

Tato kniha si neklade za cíl poskytnout encyklopedický přehled o navštívené zemi, ale snaží se poněkud jinou formou, než je na našem trhu běžné, podat informace o nejzajímavějších lokalitách Švýcarska pomocí zpracovaných tras. Jistě může říci mnohé i milovníkům železnic, neboť přibližuje zajímavosti několika nejpopulárnějších železničních tras. Kniha je řazena do kapitol zpracovávajících vždy ucelené okruhy po zajímavých lokalitách. Je pojata tak, aby dokázala individuálnímu turistovi pomoci při plánování zájezdu a k dobré orientaci v této zemi; nicméně i návštěvníkovi, který sem zavítá v rámci organizované turistiky se skupinou, může v mnohém posloužit.

140 stran, A6, šitá brož. vazba, 150,- Kč

80-86226-72-7
Ilustrace Jaroslav Kalivoda: Švýcarsko

Tato kniha si neklade za cíl poskytnout encyklopedický přehled o navštívené zemi, ale snaží se poněkud jinou formou, než je na našem trhu běžné, podat informace o nejzajímavějších lokalitách Švýcarska pomocí zpracovaných tras. Jistě může říci mnohé i milovníkům železnic, neboť přibližuje zajímavosti několika nejpopulárnějších železničních tras. Kniha je řazena do kapitol zpracovávajících vždy ucelené okruhy po zajímavých lokalitách. Je pojata tak, aby dokázala individuálnímu turistovi pomoci při plánování zájezdu a k dobré orientaci v této zemi; nicméně i návštěvníkovi, který sem zavítá v rámci organizované turistiky se skupinou, může v mnohém posloužit.

136 stran, A6, šitá brož. vazba, 150,- Kč

80-86226-67-0
Ilustrace Zdeňka Jordánová: Já řídím aneb "Cesta životem ve svém vlastním autě"

Řídit auto je univerzální symbol! Řídit, či neřídit – to se nějakým způsobem týká každého z nás. Je to způsob, jakým se dostáváme za svým cílem. Je to způsob našeho pohybu životem. Řízení auta je univerzální zkušenost, neboť bez ohledu na svůj osobní cíl a talent, který je v životě každého z nás zcela jedinečný na cestě za svým osobním cílem – ŘÍDIT potřebujeme všichni! Auta existují a jejich další vývoj již nic nezastaví. Ba co více, většinou si všichni přejeme, aby existovala. Řešme proto tento konflikt a naučme se zacházet s věcmi, které nabízí doba, do které jsme se narodili, využívat je pro své cíle, ne se jimi ohrožovat, naučme se chránit sebe sama. Přestaňme brzdit duchovní rozvoj tím, že o sobě stále pochybujeme! Neboť nic, s čím se v životě setkáme, není takové, abychom to nemohli zvládnout!

112 stran, A6, plátěná tuhá vazba s přebalem, 170,- Kč

80-86226-71-9
Ilustrace Ida Rystonová: Byliny na nervy a duši

Druhá z řady monotematických knih o léčení bylinkami. Tentokrát se jedná o léčení chorob nervů a duše, kterým se při současném způsobu života jen stěží vyhneme. Odpovědi a rady najdete v této knížce. Z uvedených rad a návodů si každý snadno vybere tu svoji bylinku nebo kombinaci bylinek. V knize jsou uvedené i čaje tzv. obecně platné, které jsou léty v praxi vyzkoušené a všeobecně doporučované. V knize jsou doporučovány pro domácí léčbu byliny především naše, české, které jsou pro nás nejdostupnější, protože si je můžeme sami natrhat. Autorka se už několik desetiletí věnuje propagaci léčivých bylin, a to nejen v praxi, ale i na svých přednáškách, v televizních a rozhlasových poradnách a v neposlední řadě i písemnou formou v časopisech a knihách (viz knihu Byliny na revmatismus a Byliny a zvěrokruh). Kniha je provázena klasickými výstižnými černobílými pérovkami všech hlavních bylin, o kterých je v knize pojednáváno.

224 stran, kapesní formát, šitá brož. vazba, 160,- Kč

80-86226-63-8
Ilustrace Josef Veselý: Z čarodějovy knihovny

Knihu nejlépe vystihuje následující autorův text převzatý z obálky: Při práci na mé dříve vydané knize Slavné grimoáry minulosti jsem se snažil o co nejreprezentativnější výbor z klasických žaltářů, který by čtenáře seznámil se základními texty grimoárové literatury. Při výběru materiálů tak přirozeně vypadla řada děl, která jsou sice méně známá, ale o nic méně zajímavá. Právě těmito žaltáři se zabývá tato kniha, jež obsahuje výbor z více než dvaceti grimoárů, který dává možnost udělat si obrázek o dřívější i současné magické praxi. Text doplňuje barevné faksimile žaltáře z 16. století. Zvu tedy milovníky tajemna a černé romantiky, ale i hledače skrytého vědění k nahlédnutí do „čarodějovy knihovny“.

272 stran, formát A5, tuhá laminovaná vazba, 250,- Kč

80-86226-69-7
Ilustrace Gareth: Vědomé sny

Vědomý (lucidní) sen je takový, v němž si snící uvědomí, že to, co právě prožívá, není realitou, ale snem. Díky takovému ZÍSKÁNÍ VĚDOMÍ VE SNU může snící začít aktivně využívat všech možností, které mu sen nabízí. Už není pouze figurkou vláčenou na poli snového dění, ale bytostí s vlastní vůlí, která může nejen zasahovat do dění kolem sebe, ale dokonce určovat jeho chod. Autor poskytuje v knize návod, jak si tuto techniku osvojit, popisuje zákonitosti práce s vědomými sny a navrhuje možnosti jejich využití pro sebepoznání. Návody jsou jednoduché, srozumitelné a dostupné pro každého.

96 stran, formát B6, tuhá laminovaná vazba, 140,- Kč

80-86226-59-X
Ilustrace Li Hongzhi: Falun Gong

Falun Gong, úvodní kniha Falun Gongu pro začátečníka, jednoduše popisuje tuto prastarou kultivační metodu, jak účinkují její cvičení a v čem jsou jedinečná a pomůže čtenáři pochopit proč se dnes Falun Gong praktikuje v 80 zemích, proč se vždy učí zdarma a proč za svůj morální přínos a blahodárný účinek na zdraví získal nesčetná uznání. Vysvětluje: 1. příčinu nemocí a jejich opravdové odstranění, 2. skutečný význam kulivace či zušlechťování mysli a těla, 3. zásady pravdivosti, soucitu a snášenlivosti a jejich účinek na život člověka.

196 stran, kapesní formát (B6), šitá brož. vazba, 145,- Kč

80-86226-61-1
Ilustrace Zdeňka Jordánová: Moje peníze...

Moje peníze... Zbavte se závislosti na penězích, nejlépe tím, že je prostě a jednoduše budete mít. Zbavte se té hloupé výmluvy „Nemám na to peníze“, kvůli které nemůžete jít za svým cílem, nemůžete se projevit a být šťastni. Peníze nejsou cílem, ale prostředkem. Peníze jsou vyjádřením naší vlastní ceny a naší účasti na dění světa. Peníze nad vámi nemají moc, pokud to nebudete chtít. Peníze jsou jen vaším zrcadlem a sčítají vaše záměry. Změňte proto své záměry! Máte tu moc! Buďte bohatí! Objevte svůj potenciál a naplňte své sny! Přijměte peníze do svého života a dovolte jim, ať pracují pro vás! Jste jedinečné a důležité bytosti, jste cenní a úžasní, dovolte si svobodně se vyjádřit.

112 stran, A6, plátěná tuhá vazba s přebalem, 170,- Kč

80-86226-68-9
Ilustrace Josef Veselý: Perličky moudrosti

Obsah i pojetí knihy nejlépe vystihuje následující text převzatý ze zadní strany obálky: Kniha je laděna podobně jako již dříve vydaná Zrnka moudrosti. Obsahuje 64 drobných příběhů z autorova života včetně fotodokumentace. Autor se pod rouškou humoru a nadsázky zamýšlí nad různými tématy a občas i trochu provokuje ty, pro něž se duchovno ve své zkostnatělé podobě stalo buď životní berličkou nebo modlou.

100 stran, kapesní formát (B6), šitá brož. vazba, 150,- Kč

80-86226-65-4
Ilustrace Zdeňka Jordánová: Tvoje dítě jako šance pro tebe

Tvoje dítě. Je konečně na světě... Jaká událost. Jako by svět byl najednou jiný, než byl dosud, čekáš snad zázrak, čekáš, že se stane NĚCO... Máš dítě... Vše je nové a výjimečné. To nádherné a malé tělíčko, vyžadující zvláštní péči, obsluhuješ zpočátku s velkou úctou a ostychem. Pomalu si zvykáš na ten nový a zvláštní pocit jeho blízkosti. Slavnostní pocit pomalinku odchází. Již ho vnímáš jen občas, neboť nové se stává běžným. A teď je ta chvíle, kdy pochop, že tvoje dítě je totiž šance pro tebe! Šance dozvědět se o sobě všechno, šance pohnout se ve svém životě dál, šance poznat se a pochopit. Využij jedinečnou příležitost tohoto dokonalého zrcadla. Naslouchej svému dítěti a využívej jeho nekonečnou moudrost a jeho dokonalé přijetí. Již nikdy v životě tě nebude mít nikdo tolik rád a tolik ti důvěřovat. Již nikdy nikdo o tobě nebude tolik vědět a tolik tě znát... Tato kniha je již autorčina čvrtá v pořadí a má všechny předpoklady se stát jejím nejúspěšným titulem.

332 stran, A6, plátěná tuhá vazba s přebalem, 280,- Kč

80-86226-64-6
Ilustrace Josef Veselý: Učení mistrů

V novodobém hermetismu lze vystopovat dva proudy, jež jsou patrné dodnes. První z nich, prezentovaný hlavně představiteli tzv. francouzského magického obrození, si kladl za cíl obnovu tradičního hermetického učení v jeho původní čistotě. Tento směr byl u nás reflektován prvorepublikovou Universalií a díky tomu je v Čechách poměrně dobře znám. Zastánci druhého proudu se nesnažili sestavit mozaiku pravdy z dochovaných střípků, nýbrž se pokoušeli ztracenou pravdu znovu objevit. Ani oni ovšem nebudovali své myšlenkové koncepty na zelené louce, ale jejich vlastní poznání a pochopení věci pro ně bylo přednější než tradice, navíc často nejistá. Použili metodu konstrukce namísto rekonstrukce. K jakým výsledkům došli? K různým, vždy však zajímavým. Právě těmto konstruktérům je věnována tato kniha. V knize je vybaráno celkem deset osobností novodobého světového hermetismu, z nichž všechny mají jednu věc společnou: v Čechách se o jejich učení ví, až na výjimky, jen velmi málo nebo téměř nic. Věnuji se zde v první řadě naukám těchto mistrů, životopisné údaje jsou omezeny na minimum.

256 stran, A5, tuhá laminovaná vazba, 260,- Kč

978-80-7439-000-5
Ilustrace Zdeňka Jordánová: Souvislosti

Souvislosti... Jak těžké je pro nás někdy přijmout, že věci se dějí tak, jak se dějí... Jenže ve všem jsou právě souvislosti. Život každého z nás je jen příčina a následek protlačený cedníkem univerzálních zákonitostí. Nezdržujte se tím, že nechcete přijmout to, co se vám „děje“. Vše má prostě důvod. Vše jsou jen reakce na vaše akce. Každá vaše myšlenka se ve vašem životě zhmotní, každá vaše myšlenka se projeví. Všechny věci mají svůj řád. Poznejte souvislosti, využijte je ve svém životě, důvěřujte. Nebojte se čar a kouzel. Nebojte se záhad. Poznejte souvislosti a stanete se tím největším kouzelníkem, kouzelníkem souvislostí, kouzelníkem a pánem svého života... Tato kniha je již autorčina třetí v pořadí a má všechny předpoklady se stát tak úspěšným titulem jako obě předchozí.

96 stran, A6, plátěná tuhá vazba s přebalem, 150,- Kč

80-86226-55-7
Ilustrace Ivan Fontana: Aforismy, bonmoty & zlomky

Ivan Fontana je žonglér slovních hříček, bonmotů a gnómů. Jeho jazyk je úsporný, tak jak si to nejkratší literární žánr – aforismus – vyžaduje. Ivan Fontana již vydal šest sbírek aforismů. Prvotinu v roce 1989, poslední v roce 2002. Autorsky je zastoupen v několika antologiích a slovnících citátů. Jmenujme alespoň Slovník myšlenek a antologii českého aforismu Nezabolí jazyk od dobrého slova. Jeho aforistické sloupky vyztužují jako balzám mnohé deníky a týdeníky. Myšlenky zazněly také v rozhlasových pořadech, čteních a večerech soudobé tvorby (Viola aj.). Bez odezvy nezůstaly ani v literárních soutěžích, v nichž autor získal četné ceny literárních porot. Kniha je doprovázena dobovými ilustracemi Daniela N. Chodowieckého, německého malíře a kreslíře žijícího v 18. století.

96 stran, A6, šitá brož. vazba, 100,- Kč

80-86226-53-0
Ilustrace Jaroslav Kalivoda: Island (průvodce)

Tato publikace si neklade za cíl nabídnout encyklopedický přehled o Islandu, ale spíše poskytnout návštěvníkům Islandu základní informace o této podmanivé zemi. Na skutečně malém kousku země najdeme tolik přírodních zajímavostí a krás, že pokud bychom je chtěli hledat jinde, budeme muset navštívit několik jiných zemí. Kniha je řazena do kapitol zpracovávajících vždy ucelené okruhy po zajímavých lokalitách. Je pojata tak, aby dokázala individuálnímu turistovi pomoci k plánování zájezdu a dobré orientaci v této zemi; nicméně i návštěvníkovi, který sem zavítá v rámci organizované turistiky se skupinou může v mnohém posloužit.

104 stran, A6, šitá brož. vazba, 140,- Kč

80-86226-54-9
Ilustrace Pavel Černocký a kol.: Legenda jménem Elvis Aaron Presley 1935–1977

Autorem knihy je známý publicista, znalec Presleyho, president Elvis Presley fan clubu CZ (spolu se spoluautory: Ottou Meszárošem, Romanem Šimůnkem, Ikou Uličnou) Pavel Černocký. Titul vycházející k 70. výročí Elvisova narození jistě potěší nejen jeho fanoušky, ale i ostatní příznivce rockové scény 50. až 70. let minulého století. Kniha obsahuje podrobný zpěvákův životopis s bohatým fotografickým doprovodem. Snahou autorů bylo podat skutečně objektivní, z hodnověrných a ověřených pramenů pohled na život největší hvězdy na hudebním poli a pro nezasvěcené přináší skutečně mnoho zajímavých a překvapujících fakt. Obsahem knihy je podrobná, fotografiemi plakátů doprovázená kompletní filmografie. Též velice podrobná diskografie přinese Elvisovým fanouškům cenné podklady pro to, aby si své sbírky skladeb utřídili, popř doplnili.

292 stran, A5, tuhá laminovaná vazba, 249,- Kč

80-86226-52-2
Ilustrace Josef Veselý: Magie pro pokročilé

Magie pro pokročilé volně navazuje na autorovu dříve vydanou knihu Magie. Některá témata jsou zde rozšířena a prohloubena, na jiná nabízí trochu jiný pohled, a objevují se zde ovšem i témata nová. Především je to pojednání o některých odvětvích a oborech magie: egyptská magie, židovská magie, čínská magie, henochiánská magie, runová magie a vúdúistická magie. Dále se autor hlouběji zabývá technikami sexuální magie, problematikou magických rituálů, magických kuřidel a otázkami démonologie v jejím teoretickém i praktickém aspektu (evokační magie). Teorie je zastoupena úvodním pojednáním o Smaragdové desce a kapitolou o hermetické symbolice, zatímco v kapitole Některé problémy a úskalí magické praxe se hovoří o komplikacích, s nimiž se magik při své práci někdy střetává. Nové trendy v magii reflektuje kapitola Moderní metody v magii. Pozoruhodným fenoménem paktu s démonickými inteligencemi se zaobírá kapitola Pact inside. Nechybí ani sonda do historie magie, věnovaná pokleslé, leč romantické magické disciplíně: hledání pokladů. Knihu uzavírá Dodatek obsahující přehled doporučené literatury plus další doplňující informace a úvahy.

592 stran, A5, plátěná tuhá vazba s přebalem, 500,- Kč

80-86226-51-4
Ilustrace Ida Rystonová: Byliny na revmatismus

První kniha z ucelené řady připravovaných monotematických knih o léčení bylionkami. V tomto případě se jedná o léčení revmatických chorob. Obsahuje mnoho bylinných receptů a rad, léty a zkušenostmi autorkou prověřených. Jsou uváděny bylinky naše, české, které najdete při procházkách přírodou a tak si je můžete sami opatřit. Kniha je provázena klasickými výstižnými černobílými pérovkami všech hlavních bylin, o kterých je v knize pojednáváno.

208 stran, kapesní formát, šitá brož. vazba, 149,- Kč

80-86226-46-8
Ilustrace Josef Veselý: Noční vycházky

Výbor z autorových raných povídek, prozaických textů a aforismů, z nichž je však již patrný jeho pozdější zájem o magii a hermetismus. Grafický doprovod Jan Krumphanzl, doslov Petr Osvald. Vychází v bibliofilské úpravě v počtu 200 číslovaných výtisků.

104 stran, A5, šitá brož. vazba, 190,- Kč

80-86226-49-2
Ilustrace Josef Veselý: Sedm pekelných inteligencí v proměnách faustovské magie 

Kniha obsahuje reprezentativní výbor z faustovských žaltářů, zaměřený na problematiku evokace sedmi planetárních démonů. Text doplňuje rozbor faustovských magických metod a pracovních postupů, literárně-historická studie o Faustovi připisovaných grimoárech, jakož i stručný nástin Faustova života včetně faustovské legendy. Dílo je určeno jak zájemcům o dějiny magie, tak i praktikujícím magikům, kteří zde najdou četné a podrobné návody k evokační praxi.

192 stran, A5, tuhá laminovaná vazba, 240,- Kč

80-86226-45-X
Ilustrace Jitka Pakostová: Rostliny v magii

Tato kniha, která je dílem zkušené herbalistky a erudované magičky Mgr. Jitky Pakostové, přináší souhrn nejdůležitějších informací o využití rostlin v magii. Autorka se zde zaměřuje na magickou komunikaci s rostlinami a zkoumá jejich signatury i symbolismus včetně příslušných mytologických souvislostí. Zvláštní pozornost věnuje tzv. magickým drogám, ale i otázce magických metod léčení pomocí bylin a s ním související spagyrické praxe. Stranou nezůstala ani problematika pěstitelská. Čtenáři zde najdou nejen návod, jak si založit svoji vlastní magickou zahrádku, nýbrž i cenné pokyny, jak správně postupovat při sklizni rostlin určených pro využití k magickým účelům. Tyto postupy se totiž často liší od způsobu sběru rostlin určených pro běžné léčitelství. Celou práci uzavírají kapitoly o pověrách, jež se k rostlinám pojí, a o bájných rostlinách, které nenajdeme v žádných herbářích. Kniha je určena pěstitelům rostlin i magie. Dílo je pozoruhodné jak šíří a hloubkou autorčina záběru, tak i jejími praktickými zkušenostmi v obou oblastech, které jsou předmětem jejího zájmu.

192 stran, A5, tuhá laminovaná vazba, 240,- Kč

80-86226-44-1
Ilustrace Arthur Conan Doyle: Tajemné příběhy

Kniha, která je volným pokračováním již vydaného titulu "Hrůstrašné příběhy", obsahuje dalších sedm ilustrovaných napínavých povídek, tentokráte s dějem, připomínající slavné příběhu Sherlocka Holmese. I když tento hrdina v nich nevystupuje, mají své kouzlo a jejich stáří nic neubralo na čtivosti. Ve většině příběhů je děj tak napínavý, že nelze přestat číst, dokud nepadne rozuzlení zápletky povídky!

148 stran, kapesní formát, šitá brož. vazba, 129,- Kč

80-86226-39-5
Ilustrace Zdeňka Jordánová: Poznej svůj cíl (2. vydání)

Kniha vypráví o životních souvislostech a upozorňuje na základní úkol každého člověka - projevit se! Každý z vás je jedinečná a nádherná bytost, se svým jedinečným cílem. "Poznej svůj cíl" je základní motivace každé bytosti, je projevením se a poznáním sebe sama. Zajímáte-li se opravdu o svůj život, zkoumáte-li další souvislosti a máte-li stále chuť "vědět více", jste svým životem nadšeni a naplněni. Ponořte se proto i vy do knihy plných "neuvěřitelných" příběhů, náhod a souvislostí, neboť touha poznat a naplnit svůj životní cíl je základní motivací k životu. Nelíbí-li se vám váš život, změňte ho, jen vy máte tu moc...

168 stran, A6, plátěná tuhá vazba s přebalem, 220,- Kč

80-86226-43-3
Ilustrace Matouš Řezníček, Jiřina Lockerová: Symboly Bachových esencí

K samotnému názvu knihy je připojen podtitul „...jako úvod do elementární terapie“. Autorem textu je Matouš Řezníček, autorkou barevných obrazů Bachových esencí je Jiřina Lockerová. Kniha je určena všem, kteří se zajímají o sebepoznání a seberozvoj, pro všechny, které přitahuje hledání různých pohledů na události, témata, či problémy. Elementární terapie se pokouší o spolupráci „klasické“ psychoterapie a alternativních přístupů, at' se to týká arteterapie, psychogymnastiky, psychodramatu či na druhé straně kineziologie, čínské medicíny, I-t'ingu, numerologie apod. Najdete v ní jak diagnostické, tak terapeutické postupy a techniky, jež je možné uplatnit při řešení témat všedního dne. Bachovy esence a práce s nimi zde představují jednu z metod, která vychází z Jungovy psychoterapie. Kniha je založena na elementaritě, což je pojmenování pro určitý životní postoj, cestu, zkušenost, prožitek či přístup ke skutečnosti. Týká se stejně tak našeho vnitřního světa, jako sociálních souvislostí v nichž žijeme.

348 stran, A5, šitá brož. vazba, 250,- Kč

80-86226-28-X
Ilustrace Ivo Pondělíček: Fantaskní umění

Je to již 2. vydání velice úspěšného titulu (1. vydání vyšlo v roce 1964 a bylo v neobyčejně krátkém čase rozebráno). Kniha řeší společné problémy psychologie a estetiky, psychologie a dějepisu umění. Dotýká se také velmi přitažlivé "hranice" mezi fantaskním uměním a symptomatickou tvorbou, která může pramenit z dosti příbuzných zdrojů magického chápání skutečnosti. Podrobně autor v knize rozebírá pojem "zúžené vědomí" nebo "nutkavost", s nimiž tvořili takoví malíři jako Bosch, Goya, Rousseau, Kubin, Dali aj. Knihu doprovází přes sto ilustrací, a to jak černobílých v textu, tak barevných v příloze. Kniha je určena nejenom příznivcům umění, ale i čtenářům hermetické literatury, na které se nakladatelství zaměřuje. Umožní si udělat představu jak se promítá působení magie do umění, konkrétně do malířství.

144 stran + 16 stran bar. obr. příloh, A5, šitá brož. vazba. 170,- Kč

80-86226-38-7
Ilustrace Josef Veselý: Zrnka moudrosti

Obsah i pojetí knihy nejlépe vystihuje následující text převzatý ze zadní strany obálky: Tato útlá knížka obsahuje soubor výroků známého českého guru a duchovního mistra Josefa Veselého. Autor se zde ve snaze pomoci hledajícím na jejich cestě zabývá řadou spirituálních témat. Na skutečných i vymyšlených historkách ze svého života demonstruje vlastnosti a životní postoje zasvěceného adepta. Pozornost věnuje zejména otázkám správné životosprávy, zvláště pak stravování duchovně pokročilého člověka. Dotýká se též problematiky vztahu mezi mužem a ženou, jakož i výchovy, morálky, etiky, ale i vlastenectví atd. Celé dílo je prozářeno nejen autorovou hlubokou životní moudrostí, ale hlavně jeho láskou ke zvířatům, dětem a vůbec k celému lidstvu.

88 stran, kapesní formát (B6), šitá brož. vazba. 150,- Kč

80-86226-36-0
Ilustrace Josef Veselý: Pocta Morfeovi

Studium psychoanalýzy přivedlo autora publikace k zaznamenáváním svých snů, které analyzoval. Soubor snů pokrývá období třiceti let a navazuje na úctyhodnou tradici, kterou má „oneirická“ literatura ve světovém i českém písemnictví. Jsou to např. Jindřich Štyrský, Jakub Deml, Jan Weiss, ale třeba i Karel Jaromír Erben. Mnohé uvedené sny mají silný hermetický podtext a jak sám autor píše „...nečinil jsem rozdílu mezi tím, jestli ke mně ten či onen sen přišel branou z rohoviny nebo branou ze slonoviny. Vyloučil jsem pouze sny, které nesly neklamnou pečeť toho, že přišly branou z voloviny. I to se člověku někdy stává...“. I když několik snů již bylo zveřejněno (např. v časopisech Svět magie, Horus či v knize Magie) nalezne čtenář v dalších více než šedesáti snech hermetické poučení i poetickou inspiraci. Knihu ilustroval známý surrealista a astrolog Pavel Turnovský. Bude vydáno pouze 200 číslovaných výtisků.

112 stran, formát A5, šitá brož. vazba. 200,- Kč

80-86226-31-X
Ilustrace Ivanka Špačková: Lilith, kněžna horoskopu

Originální drobná publikace o Lilith, která je určena především astrologům, uvažující v širších hermetických souvislostech. Lilith je zde uvedena jako spirituální bytost, která, když je její vliv řádně popsán, dá výkladu horoskopu svou pečeť. Jedna část publikace (kapitola má název: Lilith a kompozitní horoskopy) je věnována problematice partnerských vztahů, přičemž je zde zmíněna též astrologická metoda, tzv. I’s method, kterou autorka ve své praxi používá. V knize jsou uvedeny některé dílčí poznatky ohledně charakteru Lilith a jejího působení na zrozence. Text seznamuje čtenáře rovněž s dosud nepublikovaným přínosem spisovatele Gustava Meyrinka pro hlubší pochopení jejího významu v astrologii.

16 stran, formát A5, brožované. 27,- Kč

80-86226-32-8
Ilustrace Milan Špůrek: Encyklopedie západní astrologie

Čtenáři se v knize předkládá ucelený pohled na astrologickou disciplínu, její metodiku, vznik a vývoj až do současné doby. Kniha je vybavena bohatým obrazovým doprovodem (více než 380 ilustrací), slovníčkem základní astrologické terminologie, biografickým přehledem významných osobností v dějinách astrologie, bibliografií astrologické literatury a rozsáhlým rejstříkem. Kniha představuje završení autorova dlouholetého teoretického i praktického zkoumání možností této disciplíny. Je určena především k všeobecné informaci zájemcům z řad široké veřejnosti, nezklame však ani náročné čtenáře, kteří v astrologii již nějakou dobu pracují. Přináší totiž celou řadu nových poznatků, osobitých pohledů a také zajímavých příkladů z praxe. Jde o dílo, které svým zaměřením, obsahem, rozsahem i pojetím nemá na našem knižním trhu obdoby.

460 stran, A5, plátěná tuhá vazba s přebalem. 470,- Kč

80-85255-89-8
Ilustrace Scott Cunningham: Přírodní magie

Cunnighamovo pojetí magie vychází z tradic lidové magie, jejichž postupy autor přizpůsobil psychice moderního člověka a potřebám současné doby. Magické rituály k získání automobilu nebo přispět k oproštění od drogové závislosti opravdu v žádných grimoárech nenajdeme. Cílem uvedených magických operací, a je jich opravdu hodně, je přivést správnou energii na správné místo a dosáhnout tak žádoucí změny ve vlastním nitru nebo v okolním světě. Popisované rituály jsou velmi jednoduché, na první pohled se mohou zdát až primitivní. Nevyžadují žádné složité přípravy ani obtížně dostupné pomůcky či ingredience. Účinnost těchto postupů nespočívá v "síle" použitých nástrojů, ale v magikově schopnosti mobilizovat jejich pomocí svoji vůli a imaginaci, což platí v obecně v každém magickém systému.

160 stran, A5, šitá brož. vazba.

80-86226-29-8
Ilustrace Arthur Conan Doyle: Hrůzostrašné příběhy

V knize je obsaženo šest méně známých hrůzostrašných povídek. Povídky nesou všechny atributy napínavého příběhu, s překvapujícím koncem, jak je dovedl podat pouze Conan Doyle. Povídky jsou provázeny realistickými ilustracemi J. Černého, podtrhující napínavost děje. Ve vydávání dalších povídek bude nakladatelství pokračovat.

126 stran, kapesní formát, šitá brož. vazba. 129,- Kč

80-86226-25-5
Ilustrace Ida Rystonová: Byliny a zvěrokruh

Kniha vznikla na základě dvanáctidílného úspěšného televizního seriálu, který autorka knihy spolu se známou zpěvačkou Hankou Zagorovou natočila před třemi lety. Obsahuje recepty na různé čaje, masti apod., určené pro zdravé i nemocné, které jsou v praxi ověřené a které by (jako každá lidská zkušenost) měly být sdělovány a předávány dále. Kniha je vybavena barevnými ilustracemi některých bylinek a je doplněna rejstříky, na jejichž základě se čtenář může v knize lépe orientovat.

200 stran, A5, tuhá laminovaná vazba. 329,- Kč

80-86226-22-0
Ilustrace Ondřej Lesák: Vnitřní zvěrokruh

Autor, žák našeho přeního humanistického astrologa P. Turnovského, v této své odborné publikaci definuje "vnitřní zvěrokruh". Podrobně rozebírá astronomické a astrologické souvislosti, pojednává též netradičně o systémech astrologických domů, zobecňuje závěry ke kterým došel a na závěr uvádí podrobný příklad. V knize je též zmínka o tzv. "vnitřních živlech", které nejsou mnoho používány, ale s nimiž už například pracoval náš přední hermetik Pierre de Lasenic. Je to dílo po všech stránkách fundované a je jednou z prvých původních česky psaných odborných astrologických pojednání.

112 stran, A5, tuhá laminovaná vazba. 259,- Kč

80-86226-15-8
Ilustrace Josef Veselý: Mariánská zjevení z hlediska hermetismu

Studie pojednává o problematice mariánských zjevení a jejich významu pro současnou dobu. Pozornost je věnována především pěti zjevením Panny Marie: v La Salettě, v Lurdech, ve Fatimě, na Turzovce a v Medžugorji. Čtenář zde najde popis vlastních událostí a jejich dalšího vývoje, charakteristiku osobností a vylíčení osudů vizionárů, v neposlední řadě pak i obsah tajemství, jež s těmito zjeveními souvisejí, pokud jsou známá, včetně tzv. třetího fatimského tajemství, které Vatikán zpřístupnil veřejnosti teprve v červnu roku 2000. V závěrečné části se autor zamýšlí nad okolnostmi a souvislostmi těchto mimořádných jevů z pohledu hermetismu a uvažuje o smyslu a poslání mariánských zjevení pro dnešního člověka.

72 stran, A5, šitá brož. vazba. 150,- Kč

80-86226-21-2
Ilustrace Eva Frančeová: Letní čas v Evropě

V publikaci jsou shromážděny informace o letních a zimních časech používané v jednotlivých státech ležících na území Evropy. Zcela určitě se stane pomocníkem pro všechny, kdo pracují s daty a časem. Zvláště cenným pomocníkem se stane pro astrology, kterým se tak dostává poprvé do ruky publikace tohoto druhu v českém jazyce.

152 stran, A5, šitá brož. vazba. 199,- Kč

80-86226-18-2
Ilustrace Bohumil Geist: Psychologický slovník

Slovník středního rozsahu, určený především pro čtenáře zabývající se psychologií a hledající rychlou orientaci v oboru. Vychází z velkého množství obdobných zahraničních publikací, zejména z anglické a z německé jazykové oblasti. V publikaci jsou uvedeny a vysvětleny nejnovější termíny používané odborníky v současnosti. Ke knize je připojena rozsáhlá bibliografie.

430 stran, A5, tuhá laminovaná vazba.340,- Kč

80-86226-07-7
Ilustrace Nakonečný: Novodobý český hermetismus

Vzrušující historie českého hermetismu, která se začíná na konci minulého století a končí v období nacistické okupace, tvoří obsah této knihy. Líčí se v ní osudy podivuhodných mužů, kteří svůj život zasvětili bádání v magii, kabbale, alchymii a dalších odvětvích hermetismu. Svým obsahem úzce souvisí s knihou Magie v historii, teorii a praxi téhož autora.

268 stran, A5, plátěná tuhá vazba. 199,- Kč

80-85255-85-5
Ilustrace Špůrek: Hovory o astrologii

V knize se čtenáři nabízí možnost prostřednictvím fiktivních rozhovorů nahlédnout do tajemství astrologie z různých pohledů a v průběhu dějinného vývoje sledovat její těsné prolínání s kulturou, zejména s výtvarným uměním, literaturou, hudbou a divadlem, a sledovat vztahy astrologie k vědě, konkrétně k astronomii, psychologii a etice. V závěru knihy autor souborně v rychlém střihu znovu odpovídá na všechny nejdůležitější až dosud vyslovené polemické výhrady vůči astrologii a na čtenáři ponechává rozhodnutí, kde je pravda.

192 stran, A5, plátěná tuhá vazba. 150,- Kč

80-85255-86-3
Ilustrace Špůrek: Indická astrologie

Kniha představuje v současné světové literatuře ojedinělý pokus shrnout uceleně problematiku indické astrologie v kontextu s vývojem a praxí tzv. "západní" astrologie. Je vysvětlena její odlišná metodika vyvěrající z odlišného duchovního pozadí obou astrologií. Indická astrologie si totiž až do současnosti podržela některé z principů a praktik, známých dnes již jen torzovitě ze starších vývojových fází starověké a středověké západní astrologie, následně pozapomenutých. Kniha je určena nejen zájemcům o astrologii, ale i těm čtenářům, kteří se zajímají o kulturu Orientu, k níž nedílně patří i v současnousti astrologie.

156 stran, A5, plátěná tuhá vazba. 130,- Kč

80-85255-58-8
Ilustrace Zawadzki: Vlna (studie zatmění)

Astrologická studie věnovaná problémům souvisejím se zatměním. V knize je uvedeno mnoho historických příkladů, na nichž se pokouší autor předat nezbytné informace, které jsou užitečné pro lepší porozumění zvedající se vlny událostí a změn. Kniha zprostředkovává klasická Ptolemaiova pravidla, rozebírá mnoho horoskopů významných osobností právě v souvislosti se zatměním. Zvláštní pozornost je věnována konstelaci 11.8.1794, Balkánské problematice, 11.8.1999 ad. Kniha též obsahuje filosofické úvahy o "Novém věku" a o možnosti v budoucnu zneužívat informace úzkým okruhem lidí. Tento útlý svazek polského autora, známého astrologa, by neměl chybět v žádné astrologické knihovně. Pro ty astrology, kteří se věnují mundánní astrologii, je cenným informačním zdrojem.

82 stran, A5, brož. 129,- Kč

80-86226-09-3
Ilustrace Efemeridy (po 10 letech) – základní řada (1890-2030)

Efemeridy pokrývají vždy jednotlivá desetiletí. Jsou určeny především pro potřeby astrologů, ale stejně dobře je mohou využít i astronomové. V efemeridách jsou uváděny délkové údaje o polohách planet (včetně Chirona a výstupného uzlu) pro 0h00m UT. V každém svazku je uveden stručný návod k lineární interpolaci tabulkových hodnot a tabulka letních a zimních časů na našem území. Cena jednotlivých svazků této základní řady je 60,- Kč.

68 (64) stran, A5, brož. á 60,- Kč

Vydaná desetiletí ISBN
1890-1900  80-85255-76-6
1901-1910  80-85255-77-4
1911-1920  80-85255-78-2
1921-1930 [VYPRODÁNO]  80-85255-80-4
1931-1940  80-85255-72-3
1941-1950 [VYPRODÁNO]  80-85255-65-0
1951-1960  80-85255-88-X
1961-1970 ‰  
1971-1980 ‰  
1981-1990 ‰  
1991-2000 ‰  
2001-2010 ‰ [VYPRODÁNO]  
2011-2020 [VYPRODÁNO]  80-85255-71-5
2021-2030 ‰  

Svazky označené ‰ jsou k dispozici pouze v nové, inovované úpravě, s hodnotami Chirona v denním intervalu - viz odkazy. Cena jednotlivých svazků této nové základní řady je 80,- Kč.

Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace Efemeridy (po 10 letech) – nová základní řada (1890-2030) 
Vydaná desetiletí ISBN
1961-1970  80-86226-16-6
1971-1980  80-86226-23-9
1981-1990  80-86226-12-3
1991-2000  80-86226-08-5
2001-2010 [VYPRODÁNO]  80-85255-13-8
2021-2030  80-86226-00-X

Efemeridy pokrývají vždy jednotlivá desetiletí. Jsou určeny především pro potřeby astrologů, ale stejně dobře je mohou využít i astronomové. V efemeridách jsou uváděny délkové údaje o polohách planet (včetně Chirona a výstupného uzlu) pro 0h00m UT. V každém svazku je uveden stručný návod k lineární interpolaci tabulkových hodnot a tabulka letních a zimních časů na našem území. Cena jednotlivých svazků této nové základní řady je 80,- Kč.

68 (64) stran, A5, brož. á 80,- Kč

Ilustrace Tabulky astrologických domů

Tabulky určené pro potřebu astrologů jsou počítané pro zeměpisné šířky od +45° do 54°, odstupňované po 0,5°. Samostatně jsou uvedeny přesné hodnoty pro Prahu, Brno, Ostravu a Plzeň. V příručce jsou prezentovány čtyři nejpoužívanější systémy domů (Placidův, Campanův, Regiomontanův a Kochův) a Vertex. jednotlivé tabulky jsou uspořádány v závislosti na ARMC pro čtyřiadvacetihodinový interval s krokem 4 minut, celkem tedy pro 360 časových hodnot. kniha obsahuje teoretický úvod, seznam zeměpisných souřadnic českých a slovenských měst a kompletní tabulku letních a zimních časů na našem území.

132 stran, B5, šitá brož. vazba. K dispozici pouze v knihkupectví Dobra v Celetné ulici. 170,- Kč

80-86226-26-3
Ilustrace Svoboda: Hvězdy Otokara Březiny

Kniha o vynikajícím českém básníkovi a mystikovi Otokaru Březinovi, který byl ve dvacátých letech navržen na Nobelovu cenu za literaturu. Autor knihy, významný český astrolog, podrobně analyzuje z astrologického pohledu básníkův život, průběh jeho jednotlivých životních etap, tvůrčích vrcholů i krizí. V horoskopech příslušných událostí nacházíme nečekané odpovědi na otázky, proč se básník choval v určitých časových obdobích tak, jak dokumentuje literární historie. Kniha je v české literatuře ojedinělou monografií, využívající k pochopení vývoje vynikajícího jedince nejenom historická fakta, ale i hvězdné konstelace.

66 stran, A5, tuhá plátěná vazba 110,- Kč

80-85255-55-3
Ilustrace Sborník – P.B. Randolph (cyklostyl)

Známý americký hermetik, P.B. Randolph, žijící v polovině minulého století a proslulý zejména svými magickými souboji s kolegyní H.P. Blavatskou, napsal několik pojednání, z nichž v tomto útlém výběru (proto název sborník) jsou dvě otištěny. V prvém uvádí budoucí adepty do základů eulidských mystérií a odkrývá některé skutečnosti, které do té doby byly pouze součástí zasvěcovacích materiálů lóže, které byl členem. Ve druhém podrobně popisuje práci s magickým zrcadlem, včetně slavných 28 pravidel pro práci s nimi, které jsou zde v úplnosti otištěny. Jedná se reprint článků, které byly otištěny v časopise ISIS v roce 1922, který vydával O. Griese. K prvnímu pojednání je připojen též jeho doslov. K seznámení s charakterem Randolphovy osobnosti je úvodem sborníku přetištěno krátké pojednání Gustava Meyrinka, charakterizující jeho osobnost.

64 stran, A5, brož., cyklostyl. 20,- Kč

80-85255-25-1
Ilustrace Gellner: Krok za krokem I

Jedná se o magický deník autora publikace, jehož první část se takto dostává do rukou čtenářů. Tento deník je minimálně upraven. Autor prošel (a stále prochází) oblastmi nejvyšších magicko-mystických principů. Je v něm popsána celá řada způsobů (psychotronické) diagnostiky, a to základní až po možnost čtení dědičných zíznamů. V knize je uveden podrobný popis způsobu navázání kontaktu a vlastní komunikace s mimosmyslovými bytostmi všech stupňů a úrovní, včetně jejich využití např. v léčitelství. Kniha je rozdělena do dvou částí - prvá obsahuje denní zápisky autora, druhá obsahuje články a úvahy tvořící jakousi sumarizaci deníku.

160 stran, A5, tuhá laminovaná vazba. 195,- Kč

80-85255-96-0
Ilustrace Gellner: Krok za krokem II

Jedná se o magický deník autora publikace, jehož druhá část se takto dostává do rukou čtenářů. Tento deník je minimálně upraven. Autor prošel (a stále prochází) oblastmi nejvyšších magicko-mystických principů. Kniha nese podtitul "Magicko-mystická filosofie jako způsob poznávání imaginárního Vesmíru a využití těchto poznatků v léčitelství i jinak". V knize je pokračováno v podrobném popisu způsobu navázání kontaktu a vlastní komunikace s mimosmyslovými bytostmi všech stupňů a úrovní z prvého dílu, včetně jejich využití např. v léčitelství. Kniha je opět rozdělena do dvou částí - prvá obsahuje denní zápisky autora, druhá obsahuje články a úvahy tvořící jakousi sumarizaci deníku.

136 stran, A5, tuhá laminovaná vazba. 160,- Kč

80-85255-95-2
Ilustrace Gellner: Krok za krokem III

Jedná se o magický deník autora publikace, jehož třetí, prozatím závěrečná, část se takto dostává do rukou čtenářů. Tento deník je minimálně upraven. Autor prošel (a stále prochází) oblastmi nejvyšších magicko-mystických principů. Kniha nese podtitul "Magicko-mystická filosofie jako způsob poznání". V knize je pokračováno v podrobném popisu způsobu navázání kontaktu a vlastní komunikace s mimosmyslovými bytostmi všech stupňů a úrovní z předchozích dvou dílů, včetně jejich využití např. v léčitelství. Kniha je opět rozdělena do dvou částí - prvá obsahuje denní zápisky autora, druhá obsahuje články a úvahy tvořící jakousi sumarizaci deníku.

148 stran, A5, tuhá laminovaná vazba. 195,- Kč

80-85255-14-6
Ilustrace Cousset: Homeopatie v dermatologii

Odborná publikace (učební texty), která je určena absolventům specializačních seminářů z homeopatie, především lékařům. Oproti přednáškám v pořádaných kursech byl text rozšířen a přizpůsoben pro knižní podobu. Tato učební pomůcka se skládá ze tří částí: přehledu obrazů základních homeopatických léků používaných v dermatologii, tabulkovým pokusem o syntézu a kasuistiku z autorovy praxe. Podrobněji se autor věnoval v tomto dílku ekzémům a ekzematiformním lézím. Učební texty jsou určeny především lékařům. Forma uspořádání textu umožňuje i zápis vlastních poznámek a poznatků do tištěného textu.

104 stran, A5, brož.140,- Kč

80-85255-90-1
Ilustrace Barták: Úvod do homeopatie nejen pro stomatology

Homeopatická příručka, orientovaná především na stomatology, obsahuje ve své první části obecný výklad homeopatické léčky, její principy, hledání a volbu homeopatického léku a jeho účinkování (vše je popsáno velice jasnou a přístupnou formou). Ve své další části jsou v textu knihy probírány osvědčené indikace, specializované na stomatologii (zejména výběr vhodného amalgamu). V závěrečné části je popsáno a rozebráno použití elektroakupuntury podle Volla (EAV). Kniha je určena především těm odborníkům, kteří se s homeopatií setkávají v praxi poprvé a u kterých tvoří homeopatická léčba jeden z podpůrných prostředků komplexní péče. Forma a obsah publikace umožňuje, aby se stala kvalitní informační a odbornou pomůckou i pro ostatní zájemce o homeopatii.

190 stran, A5, tuhá vazba. 350,- Kč

80-85255-93-6
Ilustrace Petrová: Tvořivost v teorii a v praxi

Autorka knihy působí jako vysokoškolský učitel na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Z toho vyplývá i cílové určení této knihy: je určena jako učební pomůcka budoucím pedagogům. I přes toto zaměření ji však může používat i ostatní širší odborná veřejnost. Jejím cílem je podat základní informace o psychologických základech tvořivosti a o některých zvláštnostech, projevujících se v tvořivosti pedagogické, technické a manažerské. Text je doprovázen kresbami K. Saudka.

170 stran, A5, tuhá laminovaná vazba. 220,- Kč

80-86226-05-0
Ilustrace Ilustrace Ilustrace Halama: Kvantové proudy (mystické básně) - Quantum Flows
Halama: Země v úplňku (mystické básně) - Earth Glow
Halama: Znamení na Slunci (mystické básně) - Sign in the Sun

Jedná se o básnické sbírky českého autora, který do roku 1968 působil jako středoškolský profesor na Ostravsku a který publikoval v renomovaných literárních časopisech (Host do domu apod.). Od roku 1970 žije v exilu v USA, kde počátkem 70. let vystudoval teologii. Básně a eseje publikuje jak v angličtině, tak v češtině, a to zejména časopisecky. Předkládané knihy jsou dvojjazyčné - texty básní jsou vytištěny zrcadlově vedle sebe jak v angličtině, tak i v češtině. Obě jazykové mutace jsou originálem - překlad totiž pořídil sám autor. Pro mnohé milovníky poezie je to lahůdka, kterou autor dopřává v rámci obrovského zájmu dnešních mladých čtenářů o angličtinu. Básně vypovídají o hlavním znaku Halamovy poezie: jejich duchovním a křesťanském rozměru.

164 stran, užší A5, brož; 156 stran, užší A5, brož; 152 stran, užší A5, brož. 75,- Kč (Pozn.: Možnost zakoupení všech tří svazků jako dárkový soubor najednou za 200,- Kč!)

80-85255-08-1
80-85255-09-X
80-85255-73-1
Ilustrace Pohlednice

celkem 8 různých druhů, lidové náměty - 1 ks

3,- Kč

Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace

Poznámka: Knihy u kterých není uvedena cena již nemáme v distribuci.

Novinky
 
Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace