Nakladatelství Vodnář Nabídka Novinky Připravujeme Odkazy Software

Připravujeme

Prohlédněte si co naše nakladatelství připravuje. Níže zmíněné knihy si můžete objednat poté co oficiálně vyjdou na adrese nakladatelství. Objednávku zašlete na e-mail: zc.ynlov@randovlkan. Knihy vám budou zaslány poštou na dobírku. K ceně knih bude připočteno paušální poštovné a balné 60 Kč. Při odběru knih nad 500 Kč Vám nebude poštovné a balné účtováno. Jinou formu úhrady je zapotřebí individuálně vykomunikovat.

Vladimír Kvasnička

Připravujeme:

Připravujeme

Veronika Šulcová: Vúdú: magie a náboženství

Vúdú: magie a náboženství poutavě shrnuje informace o tomto synkretickém afro-karibském náboženství a je vhodnou četbou nejenom pro zájemce o teoretickou část této problematiky, ale i pro osoby se zájmem o praktickou stránku věci, kteří zde naleznou údaje o filosofických a kosmologických základech vúdú, i množství užitečných rad a návodů.

Tato kniha v sobě spojuje populárně-naučný text s hloubkou antropologicko-religionistické studie. Obsah knihy je ojedinělý nejen svým rozsahem a zveřejněním mnoha informací, které doposud nebyly v českém prostředí publikovány, ale i uvedenými možnostmi praktikování vúdú v našich podmínkách.

Autorka čtivě zpracovává údaje o vúdú od jeho afrických kořenů, přes historii a vývoj na Haiti, až k popisu tamních božstev. V knize dále naleznete kontroverzní témata jako je obětování či posedlost. Dále popis významu snů, rituálních pomůcek a nástrojů, zahrnující i slavné vúdú panenky, temné stránky vúdú včetně fenoménu zombie a lidských obětin a množství původních i novodobých receptů zahrnující prášky, oleje a množství rostlin a dalších korespondencí.

 
Připravujeme

Zdeňka Jordánová: Sirínek na cestách

Zdeňka Jordánová: Poznej svůj cíl

 
Novinky
 
Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace Ilustrace